رئال مادرید در بیانیه‌ای به ستایش از این دروازه‌بان پرداخت و از او به عنوان اسطوره این باشگاه یاد کرد.

رئال مادرید جدایی ایکر کاسیاس را تایید کرد و در بیانیه‌ای به ستایش از این دروازه‌بان پرداخت و از او به عنوان اسطوره این باشگاه یاد کرد.

ایکر کاسیاس پس از 25 سال حضور در رئال مادرید سرانجام تصمیم گرفت که از این تیم جدا شود و پورتو را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرد.

کاسیاس اسطوره دروازه‌بانی رئال مادرید به شمار می‌آید. او در این دو فصل اخیر فشار زیادی را تحمل کرد و در نهایت هم چاره‌ای جز جدایی از این تیم نداشت و تصمیم گرفت که فوتبال پرتغال را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کند این درحالی بود که او از آرسنال و پاری سن ژرمن هم پیشنهاد داشت.

باشگاه رئال مادرید در بیانیه‌ای به ستایش از کاسیاس پرداخت و از او به عنوان اسطوره این باشگاه یاد کرد. در بیانیه باشگاه رئال آمده است: "برای رئال مادرید امروز روز آن است که به ستایش از ایکر کاسیاس بپردازد و زحماتی که او در این سال‌ها برای باشگاه رئال کشیده است را ارج بنهد. یکی از بهترین دروازه‌بان‌های باشگاه رئال از جمع ما جدا نمی شود، بلکه بهترین سنگربان تاریخ رئال مادرید و فوتبال اسپانیا از جمع ما جدا شده است. احساسات و خاطرات بسیار زیادی پشت این جدایی وجود دارد. جان فشانی و موفقیت های زیادی در ورای این جدایی وجود دارد. ایکر کاسیاس با بازی‌های درخشانی که به نمایش گذاشت رئال را بزرگتر از آنی کرد که بود. او کاپیتان رئال مادرید بود و نام خود را به عنوان اسطوره در تاریخ باشگاه رئال مادرید ثبت کرد".

در ادامه این بیانیه آمده است: "رئال مادرید باشگاهی است که قدمت 113 ساله دارد. کاسیاس 25 سال کامل در باشگاه ما حضور داشت. او رشد بسیار زیادی در رئال داشت و از یک دروازه‌بان جوان به بهترین دروازه‌بان تبدیل شد. کاسیاس به دروازه‌بانی مورد اعتماد تبدیل شد و هواداران عشق زیادی به او داشتند. نه تنها هواداران رئال مادرید بلکه هوادران دیگر تیم های هم عاشقانه کاسیاس را دوست داشتند".

کاسیاس سه بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در جام جهانی باشگاهی، دو قهرمانی در جام کنفدارسیون‌ها، سه قهرمانی در سوپر جام اروپا، پنج قهرمانی در رقابت های لیگا، دو قهرمانی در جام حذفی، چهار قهرمانی در سوپر جام اسپانیا، یک قهرمانی در جام جهانی و دو قهرمانی در جام ملت های اروپا را به دست آورد. او 725 بار پیراهن رئال مادرید را بر تن کرد و 5 بار هم به عنوان بهترین دروازه‌بان جهان انتخاب شد.