کاپیتان شیاطین سرخ می‌گوید که در فصل جدید به دنبال شکستن رکوردهای گلزنی سر بابی چارلتون در منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس است. او تاکید کرد که قرار است لوئیس فان‌خال از او در پست مهاجم نوک استفاده کند.

کاپیتان شیاطین سرخ می‌گوید که در فصل جدید به دنبال شکستن رکوردهای گلزنی سر بابی چارلتون در منچستریونایتد و تیم ملی انگلیس است. او تاکید کرد که قرار است لوئیس فان‌خال از او در پست مهاجم نوک استفاده کند. وین رونی یکی از بهترین مهاجمان تاریخ شیاطین سرخ به شمار می‌آید. او در 473 بازی که با پیراهن این تیم به میدان رفته، توانسته است 230 گل به ثمر برساند.

رونی اکنون با شکستن رکورد گلزنی سر بابی چارلتون، اسطوره باشگاه منچستریونایتد و بهترین گلزن تاریخ این باشگاه تنها 19 گل فاصله دارد؛ چرا که چارلتون در 748 بازی که با پیراهن تیم محبوب خود به میدان رفت توانست 249 گل به ثمر برساند.

لوئیس فان‌خال، سرمربی شیاطین سرخ اعلام کرده است که در فصل پیش‌روی لیگ برتر انگلیس از وین رونی در پست مهاجم نوک استفاده خواهد کرد و این باعث می‌شود تا این بازیکن گل‌های بیشتری به ثمر برساند. رونی تاکید کرد که در فصل جدید می‌خواهد با زدن 19 گل رکورد چارلتون را جابه‌جا کند و به عنوان بهترین گلزن تاریخ شیاطین سرخ انتخاب بشود.

او در نشستی خبری در آمریکا گفت: پیش از این هم بارها گفته‌ام که بهترین پستی که دوست دارم در آن بازی کنم، مهاجم نوک است. قرار است که در فصل جدید در پست مورد علاقه‌ام بازی کنم و این باعث می‌شود تا بیشتر به محوطه جریمه نزدیک شوم و گل‌های بیشتری را هم به ثمر برسانم.

رونی و چارلتون

سرمربی شیاطین سرخ ادامه داد: بهترین فصل‌های حضورم در منچستریونایتد زمانی بوده است که به عنوان مهاجم نوک بازی کرده‌ام. در فصل جدید می‌خواهم که با پیراهن منچستریونایتد 20 گل به ثمر برسانم. نوبت شکستن رکود سر بابی چارلتون فرا رسیده است. اگر بتوانم در فصل جدید در پست مهاجم نوک بازی کنم، رکورد او را خواهم شکست.

رونی در تیم ملی فوتبال انگلیس نیز در آستانه شکستن رکورد چارلتون است؛ چرا که کاپیتان شیاطین سرخ تاکنون توانسته برای تیم ملی کشورش 48 گل به ثمر برساند. این در حالی است که چارلتون بهترین گلزن تاریخ تیم ملی انگلیس در بازی‌های ملی تنها 49 گل به ثمر رسانده است و این نشان می‌دهد که رونی به راحتی می‌تواند رکورد او را بشکند.