نماینده فوتسال ایران به نیمه نهایی ششمین دوره رقابت های فوتسال قهرمانی باشگاه های آسیا راه یافت.

نماینده فوتسال ایران با برتری بر قهرمان دوره قبل به نیمه نهایی ششمین دوره رقابت های فوتسال قهرمانی باشگاه های آسیا در ورزشگاه نقش جهان اصفهان راه یافت.


تیم فوتسال تاسیسات دریایی تهران قهرمان ایران با پیروزی برابر مدافع عنوان قهرمانی به مرحله نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی باشگاههای آسیا راه یافت.

تیم تاسیسات دریایی در مرحله یک چهارم نهایی این بازی ها دیشب در سالن 25 آبان اصفهان با نتیجه 4 بر 3 تیم قدرتمند ناگویا اوشنز ژاپن پرافتخارترین تیم آسیا را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد ، وحید شمسایی 2 بار و محمد زارعی و رضا سنگ سفیدی یکبار برای تاسیسات گل زدند.

دیروز همیچنین تیم های تایسون نام ویتنام با پیروزی برابر الریان قطر، نفت عراق با غلبه بر بانک بیروت لبنان و القادسیه کویت با برتری برابر امجک قرقیزستان به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

در مرحله نیمه نهایی امروز تیم تاسیسات دریایی ساعت 19 و 30 دقیقه با نفت عراق دیدار می کند و القادسیه کویت به مصاف تایسون نام ویتنام می رود.

در جدول گلزنان مسابقات وحید شمسایی از تیم تاسیسات دریایی تهران با 8 گل در صدر تثبیت شد و رودولفو رونکتید از تیم بانک بیروت لبنان و محمد ناصر صفری از تیم نفت الوسط عراق با 4 گل دوم مشترک هستند.

این اولین حضور تیم تاسیسات دریایی تهران به عنوان نماینده فوتسال ایران در جام باشگاه های آسیاست.

در فوتسال جام باشگاه های آسیا تیم ناگویا اوشنز ژاپن با دو قهرمانی رکورد دار است و تیم های گیتی پسند اصفهان و چونبوری تایلند با یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی دوم مشترک و فولاد ماهان اصفهان با یک قهرمانی چهارم هستند.

دوره قبل که سال 2014 در چنگدو چین برگزار شد تیم های ناگویا اوشنز ژاپن ، چونبوری تایلند و دبیری تبریز ایران اول تا سوم شدند.

به جز دوره قبل در 4 دوره تیم های ایرانی به فینال راه یافته اند که در سال های 2010 فولاد ماهان اصفهان و 2012 گیتی پسند اصفهان قهرمان شده اند و در سال های 2011 شهید منصوری قرچک و 2013 گیتی پسند اصفهان به مقام نایب قهرمانی دست یافته اند.

در مجموع کشورها فوتسال ایران با 2 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی و یک سومی در تاریخ رقابت ها برترین بوده است و ژاپن با 2 قهرمانی و 3 مقام سومی و تایلند با یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی دوم و سوم هستند.