مانوئل پیگرینی می‌گوید این فصل منچسترسیتی را 100 درصد قهرمان لیگ برتر خواهد کرد.

مانوئل پیگرینی می‌گوید این فصل منچسترسیتی را 100 درصد قهرمان لیگ برتر خواهد کرد.

منچسترسیتی فصل گذشته نمایش ضعیفی در فو‌تبا‌ل اروپا داشت و نتوانست هیچ جامی به دست بیاورد، آن هم در شرایطی که فیروزه‌ای پوشان شهر منچستر خریدهای زیادی داشتند و امیدوار بودند حداقل یک جام را کسب کنند.

مانوئل پیگرینی، سرمربی شیلیایی منچسترسیتی پیش از شروع لیگ برتر به هو‌اد‌ا‌ران تیمش قول داد این فصل قهرمانی در لیگ برتر را کسب کند. او در اظهار نظری عجیب عنوان کرد 100 درصد مطمئن هستم که منچسترسیتی این فصل قهرمان لیگ برتر انگلیس خواهد شد.

منچسترسیتی در فصل نقل و انتقالات تابستانی استفان یووتیچ را به اینتر فروخت و ادین ژکو، گلزن بوسنیایی خودش را در اختیار رم ایتالیا قرار داد و توانست با مبلغی نزدیک به 50 میلیون پوند رحیم استرلینگ، بازیکن آینده دار تیم ملی انگلیس و لیورپول را جذب کند تا بزرگترین خرید را در لیگ برتر انگلیس انجام داده باشد.

سرمربی شیلیایی منچسترسیتی درباره وضعیت این تیم برای فصل جدید، گفت: من کاملا مطمئن هستم فصل بسیار خوبی را پشت سر خواهیم گذاشت و هو‌اد‌ا‌ران شک نکنند که قهرمان لیگ برتر می شویم. من به هو‌اد‌ا‌ران قول می‌دهم قهرمانی در لیگ برتر را پس بگیرم و بار دیگر آن را به شهر منچستر بیاورم. درست است که ما در دیدارهای پیش فصل نتایج ضعیفی برابر ر‌ئال‌ ماد‌رید و اشتوتگارت گرفتیم، ولی در این جور بازی‌ها نتیجه‌ مهم نیست،‌ بلکه بالا بردن آمادگی بازیکنان اهمیت دارد.

پیگرینی در پاسخ به این سوال که آیا سیتی به خرید مهاجمان جدید نیاز دارد یا نه؟ گفت: من در تیمم کلاچی را دارم که بازیکن جوانی است و می‌تواند در خط حمله بازی کند. رحیم استرلینگ نیز می‌تواند مهاجم باشد. در کنار آنها آگوئرو، مهاجم اول تیم من است.

منچسترسیتی در فصل نقل و انتقالات تلاش زیادی کرد تا کوین دی بروین، هافبک ارزشمند بلژیکی ولفسبورگ را به خدمت بگیرد، ولی این بازیکن پیشنهاد سیتی را رد کرد. به نظر می‌رسد فصل آینده دی بروین هدف اصلی فیروزه‌ای پوشان باشد.

پیگرینی درباره وضعیت این بازیکن نیز گفت: من عادت دارم درباره بازیکنان دیگر تیم‌ها صحبتی نکنم. درست است که پنجره نقل و انتقالات هنوز باز است، ولی بعید است ما بازیکن جدیدی را جذب کنیم و یا بازیکنی از تیم ما به تیم دیگر بپیوندد. در حال‌ حاضر نیاز به آرامش داریم تا با قدرت به مصاف وست برومویچ در هفته‌ نخست برویم.

داوید سیلوا، هافبک اسپانیایی منچسترسیتی که فصل گذشته نمایش خوبی از خود به نمایش گذاشت در نشست خبری در کنار پیگرینی حضور داشت و درباره وضعیت این تیم نیز گفت: همیشه گفته‌ام اگر نتوانم به همراه منچسترسیتی قهرمان لیگ قهرمانان شوم حتما دوران فو‌تبا‌لی مردودی خواهم داشت. دوست دارم هر طور که شده قهرمان اروپا شویم و به این افتخار بزرگ دست یابیم. برای رسیدن به هدف باید روحیه جنگندگی‌مان را بالا ببریم.

منچسترسیتی در هفته‌ نخست لیگ برتر دوشنبه ساعت 23:30 به وقت ایران برابر وست برومویچ قرار خواهد گرفت.