ایشان در دیدار تاکید داشتند که هنوز معلوم نیست توافق در اینجا یا در آمریکا تصویب شود

اعضای مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی امروز دوشنبه با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش مثلث آنلاین به از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، این دیدار در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

ایشان درباره توافق هسته‌ای گفتند: به خیال خودشان در این توافقی که البته تکلیف آن معلوم نیست -نه معلوم است اینجا تصویب بشود و نه معلوم است آنجا تصویب بشود- نیت آنها این بود که از این توافق راهی پیدا کنند برای نفوذ در کشور؛ ما این راه را بستیم؛ ما این راه را به طور قاطع خواهیم بست. نه نفوذ اقتصادی آمریکا را در کشور اجازه خواهیم داد، نه نفوذ سیاسی و نه نفوذ فرهنگی. با همه‌ی توان -که بحمدالله این توان، امروز زیاد هم هست- با این نفوذ مقابله خواهیم کرد‌.در این دیدار رهبر انقلاب خطاب به اعضای اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی گفتند: رادیو انگلیس ادعا می‌کند که ما بی‌طرفیم. دروغ می‌گویند؛ درست در میدان سیاست‌های استکبار و استعمار حرکت می‌کنند.

ایشان تاکید کردند: رادیو، تلویزیون و وسایل عجیب امروزی در اختیار صهیونیسم و اهداف آنها است. در مقابله‌ی با آنها باید کاری انجام داد. کار شما شروع یک حرکت است که باید تشدید و تقویت شود.‌

رهبر معظم انقلاب در ادامه فرمودند: ما از مقاومت در منطقه و مقاومت فلسطین که یکی از برجسته‌ترین فصول تاریخ اسلامی است دفاع می‌کنیم؛ و از هر کسی که با اسرائیل مبارزه کند و رژیم صهیونیستی را بکوبد و مقاومت را تأیید کند، همه‌جور حمایتی را که برای ما ممکن باشد از او می‌کنیم‌.
آیت‌الله خامنه‌ای در مورد مسائل منطقه فرمودند: آمریکایی‌ها در منطقه هم می‌خواهند نفوذ کنند و اهداف خودشان را دنبال کنند؛ ما نخواهیم گذاشت. آنها دنبال تجزیه‌ی عراق و سوریه‌اند؛ به حول و قوه‌ی الهی این اتفاق نخواهد افتاد‌.
ایشان در مورد جنگ یمن نیز گفتند: ما برای مردم مظلوم یمن غصه می‌خوریم و دعا می‌کنیم و هر کمکی بتوانیم به آنها می‌کنیم/ یک کشور را دارند خراب می‌کنند؛ اهداف سیاسی را با حماقت دنبال می‌کنند.
رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت همچنین درباره دشمن شناسی تاکید داشتند: مصداق مجاهدت برای ما پیروان اهل بیت (ع) مبارزه با راه و نقشه‌های استکبار است/ اولاً باید دست دشمن را بشناسیم و بعد با برنامه‌ریزی، با اهداف دشمن مبارزه کنیم‌.

ششمین اجلاس مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت و همایش بین المللی امام سجاد(ع) با حضور 700 شخصیت داخلی و خارجی روز شنبه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

این اجلاس که به مدت چهار روز در پنج کمیته تخصصی مسایل مربوط به جهان اسلام و تشیع را بررسی می کند، فردا به کار خود پایان می دهد.