در سال کسب سهمیه ‌های المپیک، حمایت های ناکافی از قهرمانان ملی بیشتر نمود پیدا کرده است.

در سال کسب سهمیه ‌های المپیک، حمایت های ناکافی از قهرمانان ملی بیشتر نمود پیدا کرده است.


بعداز مشغول شدن قهرمان المپیک نوجوانان جودو در آشپرخانه برای کسب روزی حالا نوبت به جواد محجوب قهرمان جوانان آسیا رسیده است؛ نمونه هایی که مهر تاییدی بر بی برنامگی در حق ورزشکاران حرفه ای است.

بدرودهایی گاه به سبک فرهاد مجیدی، خداحافظی با دلخوری به شیوه علی کریمی...

علی کریمی می گوید: احساساتی شدیم و یک تصمیمی گرفتیم ولی بعد از صحبت با چند نفر از دوستان، گفتیم ما که برای این فوتبال بزرگ شدیم باید بمانیم.

رفتن مشکوک جواد نکونام هرچند یهویی؛ وی می گوید: وقتی مارا یهویی به تیم ملی دعوت کردند گفتم یهویی هم از تیم ملی خداحافظی کنم.

و خداحافظی هایی با طعم مرگ؛ بیماری حسین معدنی را در 43 سالگی از والیبال ما گرفت.

برخلاف خیلی جاها در ورزش وقتی نویی به بازار می آید کهنه نمی شود دل آزار، مگر اینکه خداحافظی غیرمنتظره و از روی نامهربانی و بی برنامگی باشد.

مثل قهرمان 24 ساله جودو جوانان آسیا، که تا سه روز گذشته دنبال کسب و کار برای گذران زندگی بود.

محجوب: دنبال کار هستم تا زندگی ام بگذرد

جواد محجوب با بیان اینکه چند وقتی است حقوق نگرفته ام، می گوید: دنبال کار هستم تا زندگی ام بگذرد.

وی افزود: مسئولان مشکلات خودشان را بر سر ما خالی می کنند، بالاخره جوان هستم و با لباس جودو زندگی کردم و در این ورزش سلامتی ام به خطر افتاده ولی مسئولان به فکر وضعیت مالی ام نیستند.

حالا از چند روز گذشته قهرمان جودو آسیا با وعده هایی مگو به اردو در پایتخت رفته است.

محجوب به وعده مسئولان اشاره کرد و افزود: به من وعده داده اند که به تهران بیایم تا از تمرین ها و مسابقه عقب نمانم و سهمیه المپیک را بگیرم و خودشان مشکلات مالی ام را حل می کنند.

شبیه وعده هایی که مسئولان به جواد محجوب داده اند دو ماه گذشته به رامین صفویه داده بودند؛ قهرمان المپیک نوجوانان که برای گذران زندگیش ده ماه در آشپزخانه یک رستوران کار می کرد، و حالا موحدی مربی وی در مصاحبه هایش می گوید کرایه تاکسی به او می دهند تا سری به خانه بزند.

وی با بیان اینکه برنامه تمرین رامین به طور منظم و در اردو انجام می شود افزود: فدراسیون کمک مالی به رامین صفویه کرده است.

رودکی ملی پوش بزرگسالان هم از سال گذشته عطای ورزش قهرمانی را به لقایش بخشید وبه خاطر وضعیت فدراسیون دیگر برنگشت.

وی گفت: با این شرایط مدیریت فدراسیون جودو در حال نابودی است و متاسفانه کسی باور نکرد و وزارت ورزش هم نتوانسته تا کنون کاری از پیش ببرد و با حمایت هایش جودو رو به نابودی برده است.

این در حالی است که وزارت ورزشی ها در سال کسب سهمیه های المپیک ازاضافه شدن حمایت هایشان می گویند.

سجادی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به حمایت ویژه از برنامه فدراسیون ها برای المپیک افزود: بودجه خاصی برای این موضوع اختصاص داده است.

می گویند هرآمدنی رفتنی هم دارد بهترین مصداق خداحافظی در ورزش حرفه ای مهدی مهدوی کیا مرد با اخلاق فوتبال ایران بود.

مهدی مهدوی کیا می گوید: خاطرات خوبی با فوتبال ایران دارم.

شاید بضاعت ناچیز ورزش چنین بی مهری ها رو رقم می زند، اما مدال هایی که بر گردن مدیریت ورزش کشور افتاده رنگش نگاه مصرفی به قهرمانان است تا سرمایه ملی.