امیر مهدی زاده و سحر کرجی در کومیته انفرادی به فینال سیزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا راه یافتند.

امیر مهدی زاده کاراته کای وزن منهای ۶۰ کیلوگرم بل غلبه بر نماینده ژاپن و سحر کرجی نماینده وزن منهای ۵۰ کیلوگرم تیم ملی بانوان کشورمان در کومیته انفرادی به فینال سیزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا راه یافتند.


سیزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا از امروز با شرکت 285 کاراته از 33 کشور در یوکوهامای ژاپن آغاز شده است که در وزن منهای 50 کیلوگرم بانوان کرجی که ابتدا موفق شده بود نماینده سریلانکا را در دقایق آغازین مبارزه با نتیجه 8 بر صفر شکست دهد، در دومین دیدار کاراته کایی از چین تایپه را 2 بر یک مغلوب کرد.

کرجی سومین دیدار را هم مقابل حریف هنگ کنگی 2 بر صفر پیروز شد تا به عنوان نخستین نماینده کشورمان در روز نخست پیکارهای قهرمانی آسیا به دیدار فینال راه یابد.

همچنین امیر مهدی زاده کاراته کای وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی کشورمان پس از غلبه بر نماینده کشور میزبان ( ژاپن) راهی دور نهایی سیزدهمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا شد.

در وزن منهای 60 کیلوگرم رقابتهای سیزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا که از صبح امروز با شرکت 285 کاراته از 33 کشور در یوکوهامای ژاپن آغاز شده است، امیر مهدی زاده در چهارمین مبارزه خود در دیدار نیمه نهایی برابر کاراته کای کشور میزبان به میدان رفت و موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد این حریف بگذرد.

مهدی زاده پیش از رسیدن به دیدار نیمه نهایی در مبارزه سوم برابر کاراته کایی از عربستان قرار گرفت و با نتیجه 5 بر صفر برنده شد.او در اولین مبارزه خود از سد حریفی از چین با نتیجه 11 بر 3 گذشته و در دومین مبارزه هم کاراته کایی از کره شمالی را با نتیجه 8 بر صفر شکست داده

* قربانعلی پور برنزی شد


مهران قربانعلی پور، نخستین مدال تیم کاراته ایران را در سیزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا، در کاتای انفرادی مردان بدست آورد.

در این رقابت‌ها که از امروز در یوکوهامای ژاپن آغاز شده، قربانعلی پور در نخستین مبارزه برابر کاتارویی از هنگ کنگ نتیجه را واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد مبارازتش را ادامه دهد.

قربانعلی پور در این گروه ابتدا کاتارویی از امارات را شکست داد و سپس نماینده چین تایپه را از پیش رو برداشت و به مدال برنز کاتای انفرادی مردان رسید.