در خبرها داشتیم علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس از علی پروین دعوت کرده است تا در زمینه اداره باشگاه به او کمک کند. در همین راستا سؤالاتی وجود دارد که در پی می‌آید.

در خبرها داشتیم علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس از علی پروین دعوت کرده است تا در زمینه اداره باشگاه به او کمک کند. در همین راستا سؤالاتی وجود دارد که در پی می‌آید.

علی‌اکبر طاهری که هنوز به صورت رسمی حکم مدیرعاملی خود را دریافت نکرده و به عنوان سرپرست در باشگاه پرسپولیس فعالیت می‌کند، چگونه و بر چه اساسی از علی پروین دعوت به عمل آورده است؟ به نظر می‌رسد طاهری ابتدا به ساکن، حکم خود را از سوی هیأت مدیره باشگاه یا مقامات بالاتر بگیرد و سپس دیگران را هم دعوت کند!

مگر باشگاه پرسپولیس در حال حاضر سرپرست، رئیس و عضو هیأت مدیره، کمیته فنی و انضباطی و... ندارد؟ چه لزومی بر اصرار به حضور علی پروین وجود دارد و پیشکسوت سرشناس باشگاه پرسپولیس قرار است چه کمکی به این باشگاه داشته باشد؟

سؤال اساسی اینجاست که جایگاه علی پروین کجاست؟ قرار است چه پستی به این پیشکسوت شناخته‌شده داده شود؟ علی‌اکبر طاهری که سرپرست باشگاه است، جعفر کاشانی هم ریاست هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را بر عهده دارد، سرمربی تیم برانکو ایوانکوویچ است و محمود خوردبین هم به عنوان سرپرست تیم مشغول فعالیت است. در چنین شرایطی کدام پست برای علی پروین خالی می‌ماند؟

به نظر می‌رسد علی‌اکبر طاهری که به جشن 6 تایی‌ها(!) دعوت شده بود به محض دیدن علی پروین ذوق‌زده شده باشد. سرپرست باشگاه پرسپولیس جلو رفته و لحظاتی کنار چهره تاریخی باشگاه نشسته و شاید هم به تعارف حرفی زده باشد اما چرا این صحبت‌های دوستانه رسانه‌ای شد؟ آیا فکر نمی‌کنید این کار سوءاستفاده از اسم علی پروین باشد؟ دوستانی که امروز از اسم علی پروین خرج می‌کنند بهتر است نگاهی به باشگاه‌های بزرگ دنیا داشته باشند. «آلفردو دی‌استفانو»ی فقید چند سال به عنوان رئیس افتخاری باشگاه رئال‌مادرید و در یک جایگاه ویژه مشغول بود. همین‌طور فرانتس بکن‌باوئر هم سال‌هاست به عنوان رئیس افتخاری بایرن‌مونیخ شناخته می‌شود. آقایان می‌توانستند حداقل چنین عناوین افتخاری را به علی پروین تعارف بزنند نه اینکه موضوعی را پیش بکشند که شدنی نیست!

نکته: در حالی که مدیران کنونی پرسپولیس بحث مشارکت علی پروین در اداره باشگاه را پیش می‌کشند شنیدیم مرد محبوب سرخپوشان علاقه‌ای به این کار ندارد. علی پروین فقط به شرطی به پرسپولیس برمی‌گردد که از طرف وزارت ورزش و جوانان با او تماس بگیرند و امکان ندارد با تعارف علی‌اکبر طاهری و دوستان، خودش را درگیر مشکلات باشگاه کند. ظاهراً علی پروین تمایلی به حضور در باشگاه و خوردن چای و قهوه و شیرینی ندارد. او نمی‌خواهد مثل برخی پیشکسوتان پرسپولیس صرفاً حضور فیزیکی داشته باشد، همین!