تراکتورسازی همانند سایر تیم‌های لیگ برتری در تعطیلات به سر می‌برد و این توفیق اجباری می‌تواند بهترین فرصت را برای شاگردان تونی الیویرا فراهم کند که بتوانند از وضعیت فعلی خود رهایی یافته و بار دیگر به جمع مدعیان بازگردند.

تراکتورسازی همانند سایر تیم‌های لیگ برتری در تعطیلات به سر می‌برد و این توفیق اجباری می‌تواند بهترین فرصت را برای شاگردان تونی الیویرا فراهم کند که بتوانند از وضعیت فعلی خود رهایی یافته و بار دیگر به جمع مدعیان بازگردند.

در حالی که در برخی محافل صحبت از اولتیماتوم به تونی الیویرا مطرح شده، این سرمربی پس از تعطیلات لیگ باید تیمش را در چند هفته سخت و نفس‌گیر روانه میدان کند. سرخ‌پوشان تبریزی که از پنج بازی نخست خود در لیگ شش امتیاز کسب کرده‌اند، سه هفته‌ سنگین را پیش رو خواهند داشت که کسب امتیاز از بازی‌های آن بسیار دشوار خواهد بود. وقفه‌ای که در بین بازی‌های لیگ افتاد این فرصت عالی را به تونی الیویرا داده تا تیمش را به آمادگی مورد نظری که دارد برساند چرا که هفته‌های آتی پیش رو هفته‌های سرنوشت‌سازی برای او و تیمش خواهند بود و چه بسا سرنوشت تراکتور و خود تونی در این هفته‌های حساس مشخص شود.

هفته ششم؛ سپاهان، اوج گیری یا سقوط؟
سرخ‌پوشان شهر تبریز پس از اتمام تعطیلات باید روز 24 شهریور در چارچوب هفته ششم به اصفهان رفته و با سپاهان بازی کنند. سپاهان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی که فصل گذشته در آخرین لحظات قهرمانی لیگ چهاردهم را از چنگ تراکتورسازان ربود در حال حاضر با 13 امتیاز در صدر جدول رد‌ه‌بندی لیگ قرار دارد و تنها تیمی است که تاکنون طعم شکست را در لیگ پانزدهم نچشیده است. بدون شک بازی این هفته مقابل سپاهان سوای حساسیت کاذب ناشی از فصل گذشته می‌تواند برای تونی الیویرا و شاگردانش یک بازی کلیدی و مهم‌تر از سایر بازی‌ها باشد چرا که پیروزی در خانه رقیب مستقیم‌شان برابر است با یک اوج گیری ایده‌آل و شکست در این بازی نیز می‌تواند مرثیه‌ای باشد بر رویاهای پیرمرد پرتغالی که امید زیادی به تیم فعلی خود دارد.

هفته هفتم؛ پرسپولیس، تشنه برد
پس از رویارویی سخت هفته ششم مقابل سپاهان، شاگردان تونی بایستی در هفته هفتم به مصاف پرسپولیسی بروند که لیگ را با پیروزی ارزشمند خارج از خانه مقابل فولاد به پایان برد. سرخ‌پوشان شهر تهران که علی‌رغم نتایج نه چندان خوب، به زعم خیلی‌ها جزو بهترین‌های لیگ پانزدهم از نظر بازی و خلق موقعیت می‌باشند، حریف دست و پا بسته‌ای برای تراکتورسازی در تبریز نخواهند بود.

هفته هشتم؛ فولاد، بیاد اتفاقات نحس فصل گذشته!
در هفته هشتم بازی‌ها، یک بازی سخت خارج از خانه انتظار تراکتورسازان را در اهواز می‌کشد. آنها باید پس از انجام بازی با پرسپولیس در تبریز، راهی اهواز شوند تا مقابل فولاد خوزستان قرار بگیرند. فولاد که همواره حریفی سرسخت برای تراکتورسازی به شمار می‌رود این روزها از هر زمان دیگری نیازمند امتیازات بازی‌های خانگی خود است. نکته قابل تامل در مورد بازی با فولاد این است که فصل گذشته استارت اختلافات، تغییرات و برکناری سرمربی تراکتورسازی پس از شکست این تیم در اهواز مقابل فولاد خوزستان زده شد!
به این ترتیب می‌توان پس از تعطیلات لیگ، روزهای سختی را برای تراکتورسازی در پیش دانست. آنها علاوه بر اینکه باید بر حریفان سخت خود در طول این سه هفته غلبه کنند، بایستی هرچه زودتر خود را به مرز آمادگی لازمی که همه از آنها انتظار دارند برسانند. لازم به ذکر است تراکتورسازی پس از این سه هفته سخت باید به مصاف سایپا و ذوب آهن برود که این دو تیم نیز تیم های بسیار خطرناکی به شمار می روند.