روز دوم مسابقات کشتی ‌فرنگی قهرمانی جهان در 4 وزن 59، 71، 80 و 130 کیلو برگزار شد و با تنها مدال برنز ایران خاتمه یافت.

روز دوم مسابقات کشتی ‌فرنگی قهرمانی جهان در 4 وزن 59، 71، 80 و 130 کیلو برگزار شد و با تنها مدال برنز ایران خاتمه یافت. در پیکارهای 4 وزن دومِ روز دوم فقط دو سهمیه المپیک توزیع شد. حداقل انتظار و توقع از ملی‌پوشان کشورمان این بود که یکی از این سهمیه‌ها را از آن خود کنند اما متأسفانه این انتظار برآورده نشد تا فاجعه برای مدافع قهرمانی جهان در پایان پیکارهای 7 وزن با کسب دو مدال نقره و برنز و تنها دو سهمیه المپیک کامل شود.

کاروان کشتی ‌فرنگی ایران که در روز نخست یک مدال نقره و دو سهمیه المپیک گرفته بود، در روز دوم با تنها مدال برنز یوسف قادریان در 80 کیلو، حتی یک سهمیه المپیک هم به ‌دست نیاورد. به رغم حضور قادریان روی سکوی سوم جهان، ناکامی در کسب سهمیه به این دلیل رقم خورد که دو وزن 71 و 80 کیلوی کشتی ‌فرنگی در بازی‌های المپیک 2016 - برزیل برگزار نمی‌شود. حمید سوریان در 59 کیلو بعد از استراحت در دور اول، ونزوئلا و فنلاند را به ترتیب 8 - صفر و با ضربه فنی شکست داد و در یک‌چهارم نهایی مقابل روشن بایراموف مغلوب اشتباهاتی شد که تا به حال هرگز چنین رفتاری مقابل حریفان را از او ندیده بودیم. ضربه سر او به پیشانی حریف منجر ‌به قطع کشتی و خونریزی ابروی رقیب آذربایجانی شد. پس از آن یک اخطار به سوریان و 2 امتیاز به بایراموف دادند. هجوم‌های سوریان برای جبران امتیازات از دست داده، تصمیم اشتباه داوران را به دنبال داشت که اصابت دوم و غیرعمد او را مشابه همان اخطار و 2 امتیاز قبلی به حریف، جریمه کردند.

اعتراض سوریان کارت زرد و 3 اخطاره شدن را در پی داشت تا دست روشن بایراموف به عنوان نفر برنده بالا برود. سوریان در گروه بازنده‌ها در حالی که 5 - صفر از قهرمان جهان (‌یون چولوون کره‌شمالی‌) جلو بود، باز هم مثل دیدار قبلی با ضرباتی که تا به حال از او ندیده بودیم، به سر حریف کره‌ای کوبید تا مجدداً با اخطار و 2 امتیاز به این حریف جریمه شده و نهایتاً کشتی برده را 6 - 5 واگذار کند و از کسب سهمیه المپیک هم محروم شود. اینکه چرا نامداران باتجربه و بزرگانی مثل حمید سوریان یا امید نوروزی تا این حد عصبی و غیر قابل کنترل کشتی می‌گیرند که نمی‌توانند حریفان به مراتب ضعیف‌تر از خود را اداره کرده و توانمندی‌های غیر قابل کتمان‌شان را به آنها تحمیل کنند، موضوعی است که باید مدیر تیم‌های ملی و سرمربی کشتی‌ فرنگی به آن پاسخ دهند. افشین بیابانگرد در 71 کیلو صربستان را 5 - صفر برد، مقابل آلمان 5 - 3 مغلوب شد و با شکست این آلمانی به اوکراین ملی‌پوش ما حذف شد.

قادریان اما بهترین فرنگی‌کار ایران در لاس‌وگاس بود که به رغم جوانی و نداشتن تجربه کافی، با چنان جنگندگی و جسارتی به مصاف حریفان رفت که اگر حق‌کشی ناداوران نبود، می‌توانست مدالی بیشتر از برنز به ‌دست بیاورد. مهدی علیاری دور اول 130 کیلو به مصاف بالینت لام مجارستان رفت و 5 - صفر مغلوب شد و با شکست این مجاری به صباح شریعتی فرنگی‌کار ایرانی‌الاصل تیم آذربایجان، علیاری هم حذف شد تا تیم فرنگی ایران برای کسب سهمیه المپیک اوزان 59 و 130 کیلو به فکر مسابقات گزینشی باشد. حبیب‌ا... اخلاقی هم شب گذشته برای کسب مدال و تنها سهمیه باقی‌مانده کشتی‌ فرنگی به مصاف مدعیان 85 کیلو رفت و در حضور 42 مدعی دور اول استراحت کرد، سپس با ترکمنستان کشتی گرفت و دور سوم به مصاف برنده بلاروس و آمریکا رفت.