سپاهان با تمام مشکلات و حواشی که پس از قهرمانی فصل گذشته داشت سرپا باقی مانده و تا اینجای کار مثل یک تیم مدعی ظاهر شده و فعلا هم برای دفاع از قهرمانی‌اش صدر جدول را به خود اختصاص داده است.

سپاهان با تمام مشکلات و حواشی که پس از قهرمانی فصل گذشته داشت سرپا باقی مانده و تا اینجای کار مثل یک تیم مدعی ظاهر شده و فعلا هم برای دفاع از قهرمانی‌اش صدر جدول را به خود اختصاص داده است. در چهارده دوره گذشته لیگ برتر تنها تیمی که توانسته از عنوان قهرمانی اش دفاع کند همین سپاهان بوده و اصفهانی‌ها امیدوار هستند در لیگ جاری هم این اتفاق رخ دهد و جام از دیار زاینده‌رود خارج نشود. تیم فرکی تا اینجای کار توانسته انتظارات را برآورده کرده و به کسب جام امیدوار باشد ولی مشکل اینجاست که این تیم برای ادامه مسابقات مشکلات زیادی را خواهد داشت. رفته رفته با توجه به شروع رقابت‌های جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا فشردگی مسابقات زیاد می‌شود و مصدومیت‌ها، محرومیت‌ها و مهم‌تر از همه خستگی بازیکنان تأثیر خود را در روند تیم خواهد گذاشت. تیم فرکی در خیلی از پست‌ها جانشین ندارد و اگر بازیکنی دچار محرومیت و مصدومیت شود جای او خالی خواهد ماند.

دو محروم عجیب بلاتکلیف
در حال حاضر دو بازیکن خوب سپاهان با مشکلات عجیب محرومیت مواجه شده‌اند و مشخص نیست که آیا در آینده می‌توانند بازی کنند یا اینکه حسین فرکی باید قید دو بازیکن برزیلی (پریرا و پادوانی) را بزند و به فکر نفرات دیگری باشد. همین الان در غیاب این دو نفر سپاهان مشکل بازیکن دارد و اگر از بین کرمی و عقیلی یکی مصدوم و محروم شود جانشینی در حد آنها نیست که فرکی بخواهد در مرکز خط دفاعی استفاده کند. در خط حمله نیز این مشکل وجود دارد و اگر مهدی شریفی به هر دلیل یک بازی را از دست بدهد فرکی بدون مهاجم خواهد ماند. حضور پریرا که فصل گذشته یکی از عوامل اصلی قهرمانی تیم بود می‌توانست خیلی کمک حال کادرفنی شود اما محرومیت عجیب او همه معادلات خط حمله فرکی را به هم زده است. پادوانی هم که فصل جدید به تیم اضافه شده قرار بود رقیب اصلی کرمی و عقیلی شود اما محرومیتش دست کادرفنی را در قلب خط دفاعی بسته و شاید آنها یا این روند به دنبال بازگرداندن علی احمدی باشند تا در صورت غیبت یکی از مدافعان روی او حساب کنند. البته در سپاهان چند بازیکن جوان حضور دارند اما بازی دادن در رقابت‌های حساس به خصوص دیدارهای آسیایی یک ریسک بزرگ است که نمی‌شود به یک باره به یک مدافع جوان و بی‌تجربه میدان داد.

جدایی تأثیرگذارترین بازیکن سپاهان
اما بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین مشکل سپاهان برای ادامه لیگ، جدایی احسان حاج‌صفی است که این فصل با تغییر پست هم جای نویدکیا را پر کرده بود و هم داشت گل‌های حساسی برای تیمش به ثمر می‌رساند. اگر قرار باشد داستان بازی نکردن محرم نویدکیا ادامه داشته باشد و فرکی بدون او و حاج‌صفی تیمش را پیش ببرد شک نکنید به مشکل برخواهد خورد. در بازی آینده زردپوشان محمدرضا خلعتبری که خوب کارت زرد می‌گیرد محروم است و خبری از حاج‌صفی نیز نیست. در این صورت باید دید مقابل تراکتورسازی چه نتیجه‌ای خواهد گرفت؟ این مسابقه آزمایش جدی فرکی برای آینده است که تیمش در غیاب چند مهره اصلی محک خواهد خورد. اگر وریا غفوری ملی‌پوش هم که گفته می‌شود مصدوم است به این مسابقه نرسد آن وقت مشکلات تیم چند برابر می‌شود چون این بازیکن هم مثل خلعتبری و سایر نفرات بی‌جانشین است