دیروز از سوی سازمان لیگ مبلغ قراردادهای بازیکنان استقلال و پرسپولیس اعلام شد با نگاهی به رقم قرارداد آبی‌پوشان با سوژه‌های جالبی برخورد کردیم که در نوع خود جالب است.

دیروز از سوی سازمان لیگ مبلغ قراردادهای بازیکنان استقلال و پرسپولیس اعلام شد با نگاهی به رقم قرارداد آبی‌پوشان با سوژه‌های جالبی برخورد کردیم که در نوع خود جالب است. در این باره گزارشی تهیه کردیم که پیش روی شما است و با خواندن آن به اما و اگرهای لیست قرارداد استقلالی‌ها پی خواهید برد.

شایعه دوقلوها تائید شد
مهدی رحمتی، خسرو حیدری، امید ابراهیمی و جاسم کرار چهار بازیکنی هستند که رقم قرارداد آنها نسبت به سایر بازیکنان بالاست و آنها برای یک فصل مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان دریافت خواهند کرد. نکته جالب در این باره هم اندازه بودن رقم قرارداد حیدری و ابراهیمی است. دو بازیکنی که از آنها به عنوان دوقلوهای استقلال یاد می‌شود و از رابطه بسیار نزدیکی با هم برخوردار هستند. در فصل نقل و انتقالات شایعه شد باشگاه استقلال تمایلی برای تمدید قرارداد حیدری ندارد اما به دلیل درخواست امید ابراهیمی به اجبار قرارداد حیدری هم تمدید شد. حالا با نگاهی به یکسان بودن مبلغ قرارداد این دو بازیکن تا حدودی می‌توان این شایعه را حقیقت دانست و اینکه در قرارداد حیدری هم تیمی او نقش غیر قابل انکاری را ایفا کرده است.

نزدیک 6 میلیارد برای خارجی‌ها؟!
بهرام افشارزاده مدیرعامل استقلال بارها مصاحبه می‌کند و به این نکته اشاره دارد که باشگاه استقلال مشکل مالی دارد. جای تعجب دارد باشگاهی که چنین مشکلی دارد چطور نزدیک شش میلیارد تومان هزینه می‌کند و با چهار بازیکن خارجی چنین قراردادهایی می‌بندد (!) مگویان قرارداد ششصد و نود میلیونی امضاء کرده است، رقم قرارداد پروویچ حدود سه میلیارد است، کرار با یک میلیارد و دویست میلیون نامش در میان بازیکنان گران قیمت استقلال قرار دارد و ریوالدو هم هشتصد و پنجاه میلیون قرارداد بسته. جالب‌تر اینکه حدود هشتاد درصد حواشی حال حاضر آبی‌پوشان حول محور کرار و ریوالدو است و این دو بازیکن برای دریافت مبالغ قرارداد خود بارها در باشگاه استقلال داد و بیداد به راه انداخته‌اند. واقعاً چرا باشگاهی که به ادعای مدیر عامل آن مشکل مالی دارد این مقدار باید هزینه برای عقد قرارداد با چهار بازیکن خارجی کند؟! به طور حتم می‌شد با مبالغی کمتر از این ارقام بازیکنان خارجی خوب و یا حتی داخلی را جذب کرد.

مبنای قرارداد استقلالی‌ها کدام گزینه است؟
سجاد شهباززاده تا اینجای فصل بی‌شک بهترین بازیکن یک و نیم فصل اخیر استقلال بوده است و این موضوع را نمی‌توان انکار کرد. نکته جالب اینکه قرارداد او هفتصد میلیون است در حالی که تعدادی از آبی‌پوشان که این فصل حتی نیمی از عملکرد سجاد را هم نداشته‌اند رقم قرارداد آنها از او بیشتر است. به راستی مبنای رقم قراردادهای این فصل بازیکنان استقلال چه بوده است؟ آیا بر مبنای کیفیت و درخشش بازیکن با او قرارداد امضاء شده است یا داد و فریادهای بازیکن در باشگاه تأثیر به سزایی در افزایش رقم قرارداد او داشته است؟! بازیکنی را در لیست استقلال می‌بینیم که هشتصد و پنجاه میلیون با این باشگاه قرارداد بسته است اما تا به اینجای فصل بازدهی فنی بالایی نداشته و در کمال تعجب در چند نوبت با حضور در باشگاه استقلال برای دریافت مبلغ قراردادش صدای خود را به آسمان فرستاده است. واقعاً میلاد فخرالدینی باید هشتصد و پنجاه میلیون بگیرد و سجاد هفتصد تا؟!

سه استقلالی بدون قرارداد
امیرحسین نجفی، محمد مهدی رجبی و میلاد شعبانلو سه بازیکنی هستند که به رغم حضور در استقلال هنوز قراردادی با این باشگاه به امضا نرسانده‌اند و مشخص نیست که چرا با این سه بازیکن در باشگاه حرفه‌ای در سطح اول فوتبال ایران قراردادی به امضاء نرسیده است.

مردن به وقت امضای قرارداد
در بین رقم قرارداد بازیکنان استقلال یک سوژه وجود دارد و آن مبلغ قرارداد مجید حسینی و امید نورافکن است که برای یک فصل یک میلیون تومان اعلام شده است. یعنی این دو بازیکن باید با ماهی حدود نود هزار تومان امرار معاش کنند. اگر فردی ماهی هزار تومان درآمد داشته باشد با آن مبلغ می‌تواند به محک کمک کند. اگر ماهانه پنج هزار تومان درآمد داشته باشد خوب پنج بار می‌تواند به مؤسسه محک کمک کند. اگر ماهی پنجاه هزار تومان درآمد داشته باشد می‌تواند در منزل خود از یک ماه اینترنت استفاده کند اما با نود هزار تومان می‌توان چه کار کرد؟ فقط با این رقم می‌توان با باشگاهی به نام استقلال قرارداد به امضاء رساند و احتمالاً بعدش هم از گرسنگی مرد مگر آنکه با نود هزار تومان در ماه فقط و فقط بیسکوییت دیجستیو خورد! احتمالاً اینطوری ماهی دو هزار و دویست تومان هم بشود پس انداز کرد!