اسماعیل حلالی بازیکن اسبق تراکتورسازی درخصوص وضعیت کنونی این تیم و شرایط تیم اول استان آذربایجان شرقی در رقابت‌های آتی با نود گفت‌وگو کرد و نقطه نظرات خود را با ما در میان گذاشت.

اسماعیل حلالی بازیکن اسبق تراکتورسازی درخصوص وضعیت کنونی این تیم و شرایط تیم اول استان آذربایجان شرقی در رقابت‌های آتی با نود گفت‌وگو کرد و نقطه نظرات خود را با ما در میان گذاشت.

اسماعیل حلالی بازیکن اسبق تراکتورسازی درخصوص وضعیت کنونی این تیم و شرایط تیم اول استان آذربایجان شرقی در رقابت‌های آتی با نود گفت‌وگو کرد و نقطه نظرات خود را با ما در میان گذاشت.
90: تراکتورسازی با سه تساوی و یک باخت و یک پیروزی در جایگاه هشتم جدول قرار دارد این مسئله گویای چه نکاتی است؟
می‌دانید اولین اشتباه تونی در چیدمان نفرات این فصل و تغییر و تحولات زیاد در تیم بود. تیمی که فصل قبل موفق کار کرده بود و تا لحظه آخر مدعی قهرمانی به حساب می‌آمد نباید این همه تغییر و تحول در دستور کارش داشته باشد و نفرات متشکل از این تیم را در اصطلاح شخم بزند. قطعاً رفت و آمدهای زیاد شاکله تراکتور فصل قبل را از بین برد و حالا برای این که تیم دیگری ساخته شود به زمان بیشتری نیاز دارد. مدتی که قطعاً از چهار پنج بازی بیشتر است و باید صبر کرد تا حاصل کار تونی را دوباره مشاهده کرد.
90: ولی هواداران تراکتور زیاد صبور نیستند؟
این هواداران باید زمانی اعتراض می‌کردند که ساختار تیم فصل گذشته تغییر می‌کرد حالا که کار از کار گذشته دیگر کاری از دست کسی بر نمی‌آید!
90: تا چه زمانی باید به این تونی و تراکتور فرصت داد؟
این تیم حداقل یک نیم فصل کار دارد تا تبدیل به تراکتورسازی شود که هواداران انتظار دارند. اگر این فرصت داده شد و در نهایت تونی نتوانست از پس این کار برآید آن وقت باید به گزینه‌های دیگر فکر کرد. تعویض مربی آن هم شتابزده در این مقطع زمانی دردی را دوا نمی‌کند.
90: می‌گویند تونی پا به سن گذاشته و مثل گذشته این تیم را رهبری نمی‌کند؟
آخر این اتفاق که به یکباره روی نداده و تونی هم یک دفعه پیر نشده که هنوز هیچی نشده از پیر شدن وی حرف می‌زنند و معتقدند تراکتور با این مربی پا به سن گذاشته نتیجه نمی‌گیرد! هیچکس نیست به این جماعت بگوید بابا مربی که فصل قبل این قدر تیم را خوب هدایت کرده آخر چطور شده که یکشبه پیر و فرتوت به حساب می‌آید و کارهایش در هدایت تیم را به شخص دیگری واگذار می‌کند؟!
90: صحبت از حضور دوباره رسول خطیبی در رأس کادر فنی تراکتور است؟
به هر حال رسول مربی سابق تراکتورسازی به حساب می‌آید که الان روی بورس است در تراکتور هم بد نتیجه نگرفته و این به احتمال حضور وی بر روی نیمکت تیم می‌افزاید. در واقع سایه رسول در هر شرایطی بر سر تراکتورسازی سنگینی می‌کند و تونی اولیویرا هم باید این موضوع را بپذیرد و با این واقعیت کنار بیاید تا بتواند کارش را انجام دهد و در تراکتور نتایج بهتری بگیرد.
90: رفتن ادینهو در وضعیت کنونی تراکتور تا چه حد نقش دارد؟
طبعاً نیمی از مشکلات کنونی تراکتور به نبود ادینهو در جمع اعضاء تیم برمی‌گردد نه اینکه همه اینها پنجاه درصد مربوط به توانایی‌های فنی ادینهو باشد نه اینگونه نیست این بازیکن گلزن و گلساز از لحاظ روحی روانی هم کمک مؤثری برای تراکتورسازی بود و حضورش در میدان مسابقه به کلیه اعضاء تیم اطمینان خاطر می‌داد که در صورت ایجاد موقعیت حتماً گل خواهد شد. اطمینان خاطری که حالا دیگر وجود ندارد و از این ناحیه تراکتور لنگ می‌زند.
90: آمدن بازیکنان جدید فولاد به تبریز و حرف و حدیث‌هایی که در مورد این نفرات به گوش می‌رسد را تا چه حد قبول دارید؟
کدام حرف و حدیث‌ها
90: همین که می‌گویند این نفرات به تراکتور تعصب ندارند و برای این تیم بازی نمی‌کنند؟
این حرف‌ها دو ریال هم ارزش ندارد بازیکن حرفه‌ای پول می‌گیرد و تلاش می‌کند تا تیمش نتیجه بگیرد همین و بس بقیه مسائل هم حرف‌های بی‌ربط بعضی‌ها در سکوهای ورزشگاه است که نباید به آن اهمیت داد من این را قبول ندارم.
90: به هر روی با این اوضاع چقدر به آینده تراکتور امیدوارید؟
اگر بگویم نا امید هستم که دروغ گفته‌ام. امیدوارم این فصل هم تراکتور با تمام ستاره‌هایش مدعی درجه یک قهرمانی باشد حالا اینکه چقدر این امیدواری رنگ واقعیت به خود می‌گیرد تنها به تونی بستگی ندارد به خیلی از مسائل درون و بیرون تیم ارتباط پیدا می‌کند که مجال پرداختن به آن نیست.
90: می‌شود درصد بدهید؟
فکر می‌کنم تراکتور 70 درصد شانس موفقیت دارد.