تمرینات تیم فوتبال نفت تهران، به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد.

تمرینات تیم فوتبال نفت تهران، به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران به دلیل مشکلات مالی تیمش، تمرینات این تیم را برای حفظ سلامت و بهبود وضع روحی و روانی بازیکنانش تعطیل کرد و نامه ای مبنی بر درخواست مساعدت و رفع مشکلات مالی این تیم به بیژن زنگنه وزیر نفت، رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و عماد حسینی رئیس هیئت امنا و مؤسس باشگاه نفت تهران نوشت.
متن نامه علیرضا منصوریان به آقای زنگنه، وزیر نفت، آقای جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و آقای دکتر سیدعماد حسینی، رئیس هیئت امنا و مؤسس باشگاه نفت تهران، به این شرح است:
با وجود دستورات و توصیه های شما، مشکلات مالی تیم نفت تهران از پارسال تاکنون حل نشده است و از یک ماه قبل از پایان لیگ چهاردهم هنوز تسویه حساب فصل قبل انجام نشده و در فصل جدید نیز پرداختی صورت نگرفته است.
در این مدت من به همراه مدیریت باشگاه سعی کردیم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که توازن روحی و روانی بازیکنان حفظ شود اما این موضوع در حال حاضر از دست مدیریت باشگاه و کادر فنی خارج شده است و باشگاه در وضعیت ناپایداری به سر می برد.
در حال حاضر بیشترین مشکلات ما به مسائل مالی و لجستیکی برمی‌گردد زیرا بازیکنان ما در پاسخگویی به خانواده هایشان جوابی جز شرمندگی ندارند. این موضوع باعث شده است روح و روان آنها به شدت به هم ریخته شده و شاهد مصدومیت مداوم آنها در تمرینات تیم باشیم ضمن اینکه بدهی های باشگاه به آژانس ها، هتل ها و مشکلات لجستیکی تیم در اردوها، موجب شده است شرایط بسیار تلخ شود .
ما تیمی نیستیم که به دلیل مشکلات شدید فعلی مثل خیلی از تیم ها به دنبال اعتراض و اعتصاب باشیم. ما هدفی جز زحمت کشیدن نداریم و به همین دلیل لقب نفت سختکوش و باهوش به ما داده شده است. ما اگر به دنبال اعتراض و اعتصاب بودیم مشکلات موجود را ازطریق وب سایت باشگاه به اطلاع نمی رساندیم. ما این کار را کردیم تا جامعه فوتبال و رسانه برداشت سوء از حرف های ما نکنند.
آقای وزیر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و رئیس هیئت امنا و مؤسس باشگاه نفت تهران دستورات شما برای حمایت از تیم بجا و بموقع بوده اما به جرأت می توان گفت بخش اعظم آن عملیاتی نشده است. استنباط من این است که شما از این موضوع بی اطلاع هستید واگرنه شک ندارم همچون گذشته با عزم و اعتقاد راسخ به حمایت از تنها نماینده فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می پرداختید.
مشکلات ما قبل از بازی رفت مقابل الاهلی سر باز زد اما به دلیل اینکه همه ما خود را سربازی برای دفاع از پرچم ایران می دانستیم دم بر نیاوردیم. با سعی و تلاش مدیریت و کادرفنی به دلیل منافع ملی تیم را به هر شکلی بود حفظ کردیم اما در حال حاضر مشکلات به اندازه ای حاد و از کنترل مدیریت و کادر فنی تیم خارج شده است به همین دلیل فعلا تمرینات تیم را تعطیل کردم تا در آستانه بازی بسیار حساس ما با الاهلی بازیکنان ما دیگر آسیب بدنی و روحی نبینند.
جناب آقای زنگنه، جناب آقای جوادی ما می‌دانیم که شما در شرایط سخت فعلی اقتصادی و دوره گذاری که کشورمان پشت سر می گذارد، چقدر مشغله و دغدغه فکری دارید و نقش پررنگ و بزرگی را در مسئولیت های خود درچارچوب اعتلای اقتصاد کشور بازی می‌کنید. آقای وزیر ما می دانیم که شما جزو بهترین وزرای کشورمان در35 سال گذشته هستید و می دانیم که از نظر مالی در مقطع حساس فعلی چه دیدگاهی به تنها نماینده فوتبال ایران در آسیا دارید. نماینده ای که در یک روز غیرتعطیل توانست حدود 30 هزار هوادار فوتبال ملی را به ورزشگاه آزادی بکشاند.
بازیکنان ما می دانند در حال حاضر لباسی را برتن کرده اند که سمت راست آن منقش به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران است بنابراین برای سرافرازی مردم و بالا نگه داشتن پرچم کشور از هیچ گونه فداکاری و تلاشی در بازی برگشت مقابل الاهلی دریغ نخواهند کرد اما برای آینده همچنان نگران هستیم.
ما تمرین ظهر پنجشنبه تیم را به دلیل حفظ سلامتی و شرایط بدنی بازیکنان و ایجاد شرایط روحی و روانی پایدار برای تیم برگزار نکردیم. اصول حرفه ای مربیگری ایجاب می‌کند به حفظ سلامت بدنی و روحی بازیکنان اهمیت دهیم.
جناب آقای زنگنه، وزیر محترم نفت، من علیرضا منصوریان، قهرمان سابق تیم ملی فوتبال ایران که در دوران طلایی فوتبال ایران، زیر پرچم مقدس کشورم افتخارآفرینی کرده و لقب سرباز وطن را در مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 که باعث افتخار خانوادگی بنده است یدک می کشم، به استحضار جنابعالی می‌رساند در این موقعیت خطیر زمانی و قبل از بازی حساس برگشت ما مقابل الاهلی برای حل مشکلات ورود کرده و کمک کنید. مطمئن باشید چه اتفاقات مثبت و چه اتفاقات منفی بیفتد تک تک بچه های سختکوش ما همچون یک سرباز وطن به مصاف الاهلی خواهند رفت و سعی می‌کنیم با آمادگی کامل از نظر روحی و روانی در میدان حضور پیدا کنیم.
آقای وزیر با وجود پیگیری‌های پی در پی مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران و مدیریت باشگاه نفت تهران هنوز دستور حضرتعالی در خصوص پرداخت نهایی پارسال و همچنین بودجه سال جاری عملیاتی و اجرایی نشده است لذا خواهشمندم به منظور رفع مشکلات فعلی و حفظ شأن و جایگاه باشگاه نفت تهران در فوتبال ایران، جنابعالی رأسا برای حل مشکلات فعلی ورود کرده و دستور دهید اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

تیم فوتبال نفت تهران در بازی برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بیست و پنجم شهریور میهمان تیم فوتبال الاهلی امارت است.
این بازی ساعت 20:55 دقیقه به وقت تهران برگزار می شود.