نمایندگان ایران در اوزان ۵۷ و ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد ایران، صاحب مدال نقره شدند.

نمایندگان ایران در اوزان ۵۷ و ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد ایران، صاحب مدال نقره شدند.


حسن رحیمی آزادکار وزن 57 کیلوگرم ایران که یک مدال طلا و دو برنز جهان را در کارنامه خود دارد در دیدار نهایی این وزن به مصاف ولادیمیر خینچگاشویلی دارنده مدال نقره المپیک از گرجستان رفت و و در حالی که در ثانیه های پایانی 3 بر 2 ازحریف پیش بود درفاصله 15 ثانیه مانده به پایان مبارزه اسیر زیرگیری حریف خود شد و در نهایت این مبارزه را 5 بر 4 به حریف خود واگذار کرد و نایب قهرمان جهان شد.

ملی‌پوش 57 کیلوگرم ایران نمایش بسیار خوبی داشت اما در ثانیه های پایانی در حالی که 4 بر یک پیش بود، دو بار خاک شد و ناباورانه مدال طلا را از دست داد.

رحیمی پیش از این در دور نخست مقابل پدرو رودریگز از ونزوئلا 4 بر 3 به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز اسدلله لاچینو از بلاروس را 7 بر صفر شکست داد.

نماینده وزن 57 کیلوگرم ایران در ادامه مقابل راموس از آمریکا به روی تشک رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 3 بر یک مقابل کشتی‌گیر کشور میزبان به برتری دست یابد.او در مرحله یک چهارم نهایی مقابل هاک جینگ جان قهرمان بازی‌های آسیایی 2014 از کره شمالی 5 بر 3 به پیروزی رسید و راهی نیمه نهایی شد و سهمیه المپیک 2016 را کسب کرد.

وی در مرحله ماقبل فینال نیز مقابل ویکتور لبدوف دارنده 2 مدال طلای جهان از روسیه در یک کشتی برتر با نتیجه 5 بر یک پیروز شد.

ستاره نقره گرفت

حسن یزدانی آزادکار جوان و مازندرانی تیم ملی در فینال وزن 70 کیلوگرم رقابت های قهرمانی جهان در برابر ماگومد رسول حاجی ماگمدوف قهرمانی بازیهای اروپایی 2015 رفت.

در وقت نخست دو کشتی گیر مبارزه پایاپایی را آغاز کردند اما این ماگمدوف جوان روسی بود که از فرصت ها استفاده کرد و با دو زیرگیری بی نقص این وقت را 4 بر صفر به پایان برد.

در سه دقیقه دوم باز این آزاد کار روسی بود که از فرصت ها بخوبی استفاده کرد و در نهایت این کشتی را با نتیجه 10 بر 3 به سود خود پایان برد تا حسن یزدانی صاحب گردن آویز نقره شود.

یزدانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل یانگ جانگ از کره جنوبی 16 بر 4 به برتری دست یافت.

وی در ادامه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف لاشادزه از گرجستان رفت و در یک کشتی یک طرفه او را در مدت زمان 52 ثانیه ضربه فنی کرد و به نیمه نهایی رسید.

یزدانی در مرحله نیمه نهایی جیمز گرین از آمریکا 9 بر 4 شکست داد و مقتدرانه به فینال این ر‌قا‌بتها رسید.

وزن 70 کیلوگرم در بازیهای المپیک قرار ندارد و به همین دلیل سهمیه ای نیز کشتی گیران کسب نمی کنند.