پرونده کاتاروهای ایرانی اعزامی به مسابقات جهانی آمستردام با یک نشان نقره بسته شد.

پرونده کاتاروهای ایرانی اعزامی به مسابقات جهانی آمستردام با یک نشان نقره بسته شد.


مسابقات جهانی کاتای جودو به میزبانی آمستردام هلند برگزار شد. در این دوره از مسابقات که از 28 شهریور آغاز شده بود، کاتای ایران با دو تیم در این رقابتها حضور داشت که حاصل تلاش آنها یک مدال نقره و یک عنوان چهارمی بود.

در رقابت‌های بخش (کیمه نوکاتا) 23 تیم از کشورهای مختلف حضور داشتند که تیم اعزامی ایران با ترکیب عبدالوهاب بردی و سیدیاشار روح اله زاده به عنوان سرگروه از مرحله مقدماتی صعود کرد. مرحله نهایی با شش تیم برتر این مسابقات پیگیری شد که در نهایت ژاپن مدال طلا را به خود اختصاص داد، تیم ایران هم بر سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد و فرانسه نیز سوم شد.

در فرم (گوشین جوتسو کاتا) تیم ایران با ترکیب محم حسن نجفی و علیرضا کریمی ناصر به همراه 20 تیم از سایر کشورها رقابت کرد که تیم ایران به عنوان تیم دوم از مرحله مقدماتی راهی مرحله نهایی شد و در این مرحله با چهار امتیاز اختلاف نسبت به کره جنوبی در مکان چهارم ایستاد. در این کاتا تیم ژاپن طلا گرفت، ایتالیا صاحب مدال نقره شد و برنز هم به کره جنوبی رسید.

رقابت‌های کاتای قهرمانی جهان در پنج فرم کاتا برگزار شد که در هر پنج رشته مدال های طلا به ژاپنی ها رسید. تیم کشورمان که به علت صادر نشدن روادید برای برخی نفرات اعزامی، تنها با دو تیم در این مسابقات شرکت کرده بود، موفق به کسب یک نشان نقره شد.