کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تخلفات صورت گرفته در لیگ دسته اول و جام حذفی صادر کرد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تخلفات صورت گرفته در لیگ دسته اول و جام حذفی صادر کرد.

با توجه به گزارش های داور و ناظر دیدار تیم های ذوب آهن و سپاهان اصفهان از سری مسابقات هفته دوم لیگ برتر فوتبال که ۱۶ مردادماه برگزار شد، سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در پایان بازی اقدام به بکار بردن الفاظ غیراخلاقی و توهین آمیز نسبت به تیم داوری مسابقه کرد.

بر همین اساس وکیل وی با حضور در کمیته انضباطی ضمن قبول تخلفات صورت گرفته، مراتب عذرخواهی رسمی سعید آذری را اعلام کرد و در نهایت به استناد بند دهم ماده ۶۵ آیین نامه انضباطی، کمیته انضباطی آذری را به توبیخ کتبی با درج در پرونده و پرداخت پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

جریمه سرمربی سابق راه‌آهن

در دیگر دیدار از سری مسابقات جام حذفی بین تیم های راه آهن تهران و منطقه آزاد کیش در تاریخ ۲۰ شهریورماه، فرهاد کاظمی سرمربی تیم راه آهن اقدام به اعتراض به داور مسابقه و بروز رفتار ناشایست نسبت به نماینده فدراسیون کرد. کمیته انضباطی به استناد بند ۵ ماده ۶۶ آیین نامه انضباطی، رای به توبیخ کتبی و پرداخت بیست میلیون ریال جریمه نقدی توسط فرهاد کاظمی داد.

رای دیدار فولاد و ایثار

در دیدار تیم های فولاد خوزستان و ایثار جیرفت از سری مسابقات جام حذفی که در تاریخ ۲۰ شهریورماه برگزار شد، محمد عبداللهی سرپرست تیم ایثار جیرفت اقدام به اعتراض مکرر به داور مسابقه کرد که در نهایت منجر به اخراج وی از محوطه فنی شد. کمیته انضباطی عبداللهی را به استناد بند ۵ ماده ۶۶ آیین نام انضباطی به توبیخ کتبی و پرداخت سه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

جریمه باشگاه داماش

در دیدار داماش گیلان و گیتی پسند اصفهان از لیگ دسته یک که در تاریخ ۱۹ شهریور برگزار شد، تماشاگران تیم داماش گیلان بطور مکرر اقدام به فحاشی، شکستن و پرتاب صندلی به داخل زمین مسابقه کردند و یک تماشاگر وارد زمین مسابقه شد. بر همین اساس کمیته انضباطی به استناد ماده ۷۹ آیین نامه انضباطی ، باشگاه داماش گیلان را به پرداخت پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. همچنین در صورت تکرار تخلفات از سوی تماشاگران تیم داماش گیلان، تصمیمات شدیدتری مانند برگزاری دیدار خانگی بدون حضور تماشاگر از سوی کمیته انضباطی گرفته خواهد شد.

باشگاه‌های مس و فجرسپاسی جریمه شدند

دیدار بین تیم های فجرسپاسی شیراز و مس کرمان از سری مسابقات لیگ دسته یک در تاریخ ۱۳ شهریور برگزار شد که تیم مس کرمان در این دیدار ۵ بازیکن اخطاری داشت و همچنین یکی از تماشاگران تیم فجرسپاسی پس از پایان مسابقه اقدام به ورود به زمین مسابقه و مشاجره با بازیکن تیم مهمان کرد. کمیته انضباطی باشگاه مس کرمان را به استناد بند ۱ ماده ۶۹ به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی و باشگاه فجرسپاسی را به استناد ماده ۷۹ به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

محرومیت و جریمه برای کادرفنی ماشین‌سازی و آلومینیوم

در دیدار تیم های ماشین سازی تبریز و آلومینیوم اراک تخلفاتی از سوی دو تیم صورت گرفت. در این دیدار تیم ماشین سازی ۵ بازیکن اخطاری داشت که به همین دلیل به استناد بند یک ماده ۶۹ آیین نامه انضباطی به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. حسین جعفری مربی تیم آلومینیوم اراک رفتار غیر مسئولانه از خود بروز داد که منجر به اخراج وی از محوطه فنی شد و به استناد بند ۵ ماده ۶۶ آیین نامه انضباطی به توبیخ کتبی و پرداخت ده میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین غلامرضا دلگرم سرمربی آلومینیوم اراک به دلیل رفتار غیرمسئولانه که منجر به اخراج وی شد و تمرد از اجرای دستور داور که موجب تعلیق مسابقه شد، به استناد بند ۵ ماده ۶۶ آیین نامه انضباطی به یک جلسه محرومیت از همراهی تیم مربوطه و پرداخت بیست میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. دیگر تخلف این دیدار مرتبط با تیم ماشین سازی تبریز است که تماشاگران این تیم پس از پایان بازی اقدام به پرتاب اشیا به هنگام خروج داوران از زمین مسابقه کردند و این باشگاه به استناد ماده ۷۹ آیین نامه انضباطی به پرداخت سی میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

تمامی آرای صادره قطعی است.