بسکتبالیست‌های ایران در این مسابقه با نتیجه‌ 111 بر 56 حریف خود را شکست دادند و به چهارمین پیروزی خود دست یافتند.

تیم ‌ملی بسکتبال ایران در آغاز مرحله دوم ر‌قا‌بت‌های بسکتبال قهرمانی آسیا برابر هنگ کنگ به پیروزی رسید.در این بازی محمد جمشیدی امتیازآورترین بازیکن این مسابقه شد.

بسکتبالیست‌های ایران در این مسابقه با نتیجه‌ 111 بر 56 حریف خود را شکست دادند و به چهارمین پیروزی خود دست یافتند.

در این دیدار مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی پنج بازیکن شروع کننده تیم ‌ملی بودند. ایران از همان ابتدا قدرتش را به حریف تحمیل کرد و کوارتر نخست را با 24 بر 16 پیروزشد. در کوارتر دوم بسکتبالیست‌های ایران تمرکز زیادی بر روی دفاع داشتند و اجازه کار به حریف خود نمی دادند و کوارتر دوم را 22 بر چهار به سود خود تمام کردند.هنگ کنگی‌ها در کوارتر سوم نیز 28 بر 24 مغلوب شدند.در کوارتر پایانی دوباره ایران صاحب توپ و میدان بود. باوئرمان به بازیکنان اصلی‌اش استراحت داد و جوان‌ترها در میدان بودند و عملکرد خوبی نیز داشتند. این کوارتر نیز کاملا یک طرفه به سود ایران بود وبا نتیجه‌ 37 بر 12 به پایان رسید و در نهایت ایران 111 بر 56 هنگ کنگ را شکست داد. محمد جمشیدی بسکتبالیست تیم ملی کشورمان در اولین مسابقه مرحله دوم رقابتهای جام ملت های اسیا با 22 امتیاز، امتیازآورترین بازیکن مسابقه ایران و هنگ کنگ شد.

جمشیدی در این مسابقه 3 اسیست ( پاس منجر به گل) و 3 ریباند (تصاحب توپ از روی حلقه ) داشت که بسکتبالیست تیم ملی کشورمان را به بهترین بازیکن این مسابقه تبدیل کرد.

صمد نیکخواه بهرامی 15 امتیاز؛ اصغر کاردوست 11 امتیاز و جواد داوری 11 امتیاز در این مسابقه کسب کردند.

لی کی با 18 امتیاز و 5 ریباند بهترین بازیکن هنگ کنگ برابر ایران بود.

تیم ایران با 55 ریباند نسبت به 25 ریباند هنگ کنگ برتری داشت.

بازیکنان ذخیره تیم ایران در این بازی 73 امتیاز به دست آوردند، درحالی که نیمکت نشینان هنگ کنگ تنها 3 امتیاز داشتند.

تیم ملی بسکتبال کشورمان که پیش از این تیم های ژاپن ، هند و مالزی را شکست داده است با پیروزی 111-56 برابر هنگ کنگ در اولین مسابقه مرحله دوم رقابتها ، ساعت 7:15 دقیقه فردا به وقت ایران برابر فیلیپین مسابقه می دهد.

رقابتهای بسکتبال جام ملت های اسیا ورودی المپیک 2016 برزیل در چانگ شا چین برگزار می شود.