تیمهای ملی فوتبال آلمان ، آلبانی ، رومانی و لهستان به جام ملتهای اروپا (یورو ۲۰۱۶ فرانسه) صعود کردند.

تیمهای ملی فوتبال آلمان ، آلبانی ، رومانی و لهستان به جام ملتهای اروپا (یورو ۲۰۱۶ فرانسه) صعود کردند.


در آخرین دور از رقابتهای گروه چهارم مقدماتی جام ملتهای اروپا ، تیم ملی فوتبال آلمان با نتیجه دو بر یک مهمان خود گرجستان را شکست داد و در صدر این گروه قرار گرفت.

در این دیدار که در لایپزیگ برگزار شد توماس مولر در دقیقه 50 از روی نقطه پنالتی و مکس کروزه در دقیقه 79 برای تیم میزبان گلزنی کردند و تک گل گرجستان را نیز جابا کانکاوا در دقیقه 53 به ثمر رساند.

تیم ملی فوتبال لهستان نیز در دیداری حساس با نتیجه دو بر یک جمهوری ایرلند را شکست داد و پس از تیم آلمان به عنوان تیم دوم به یورو 2016 که سال آینده در فرانسه برگزار خواهد شد صعود کرد.

در این دیدار گریگوری کریچوویاک در دقیقه 13 و رابرت لواندووسکی در دقیقه 42 برای لهستان گلزنی کردند و تک گل ایرلند را نیز جاناتان واترز در دقیقه 16 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

در این دیدار جان اوشی بازیکن ایرلند در دقیقه 90 با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد.

در آخرین دیدار این گروه نیز تیم فوتبال اسکاتلند در دیداری تشریفاتی با شش گل میزبان خود جبل الطارق را شکست داد.

گلهای اسکاتلند را در این دیدار کریس مارتین در دقیقه 25 ، شاون مالونی در دقیقه 39 ، استیون فلچر در دقایق 52 ، 56 و 85 و استیون نایسمیت در دقیقه 90 به ثمر رساندند.

در جدول این گروه آلمان با 22 امتیاز در صدر قرار گرفت ، لهستان با 21 امتیاز در رده دوم قرار دارد ، ایرلند با 18 امتیاز در رده سوم قرار گرفت و به مرحله پلی آف صعود کرد و تیمهای اسکاتلند با 15 امتیاز ،‌ گرجستان با 9 امتیاز و جبل الطارق بدون امتیاز به ترتیب در رده های چهارم تا ششم این گروه قرار گرفتند و حذف شدند.


در ادامه دور مقدماتی رقابت های فوتبال جام ملت های اروپا - یورو 2016 فرانسه - شامگاه یکشنبه تیم فوتبال رومانی با پیروزی مقابل جزایر فارو به دور پایانی این رقابت ها راه یافت.

رومانی در این دیدار با سه گل بر جزایر فارو غلبه کرد و با بیست امتیاز راهی مرحله بعدی شد.

درحال حاضر صعود 16 تیم ایسلند و جمهوری چک (از گروه اول) ، بلژیک و ولز (از گروه دوم) ، اسپانیا (از گروه سوم) ، آلمان و لهستان (از گروه چهارم) ، انگلیس و سوئیس (از گروه پنجم) ، ایرلند شمالی و رومانی (از گروه ششم) ، اتریش ( از گروه هفتم) ، ایتالیا (از گروه هشتم) ، پرتغال و آلبانی (از گروه نهم) به اضافه فرانسه که میزبان است به جام ملتهای اروپا در سال 2016 مشخص شده است.

تکلیف چهار تیم دیگر حاضر در این رقابتها تا دو روز آینده مشخص خواهد شد و هشت تیم دیگر در پلی آف شرکت خواهند کرد که در نهایت چهار تیم دیگر به جام ملتهای اروپا راه خواهند یافت.

تیمهای اول و دوم گروههای نه گانه به اضافه بهترین تیم سوم به صورت مستقیم به جام ملتهای اروپا صعود می کنند و هشت تیم سوم به صورت پلی آف در دو بازی رفت و برگشت برابر هم قرار می گیرند که چهار تیم پیروز به این رقابتها راه خواهند یافت.