رقابت‌های تکواندو بین المللی منچستر - سومین مرحله از رقابت های جایزه بزرگ جهان ۲۰۱۵ و انتخابی المپیک ریو۲۰۱۶ - دیروز در انگلیس پیگیری شد و ۲ مدال نقره و برنز حاصل کار ۵ ملی پوشان ایران بود.

رقابت‌های تکواندو بین المللی منچستر - سومین مرحله از رقابت های جایزه بزرگ جهان ۲۰۱۵ و انتخابی المپیک ریو۲۰۱۶ - دیروز در انگلیس پیگیری شد و ۲ مدال نقره و برنز حاصل کار ۵ ملی پوشان ایران بود.


نتایج و برنامه ملی پوشان ایران به شرح زیر است :

* 67- کیلوگرم زنان :

1- هابی نایره از فرانسه

2- نور تاتار از ترکیه

3- اوه هایری از کره جنوبی و چوانگ چیا چیا از چین تایپه

شکرانه ایزدی در دور نخست 0 - 8 از نور تاتار از ترکیه شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

* 68- کیلوگرم مردان :

1- لی دای هون از کره جنوبی

2- ابوالفضل یعقوبی از ایران

3- کیم هون از کره جنوبی و ثروت تازه گل از ترکیه

در این وزن بهنام اسبقی در دور نخست 10 - 2 برابر توماس آفونژنکو از استرالیا به برتری رسید و در دور یک هشتم نهایی در مصاف با کیم هون از کره جنوبی 6 - 11 شکست خورد و حذف شد.

در همین وزن ابوالفضل یعقوبی در دور نخست 12 - 1 مایکل هاروی انگلیس را مغلوب کرد و در دور یک هشتم نهایی 16 - 6 مارتین استامپر دیگر تکواندوکار انگلیس را حذف کرد.یعقوبی در یک چهارم نهایی 5 - 4 از سد جواد آشاب نماینده بلژیک گذشت و در نیمه نهایی نیز در دیداری نزدیک و جذاب 23 - 22 ثروت تازه گل از ترکیه را مغلوب کرد و دست آخر در فینال برابر لی دای هون از کره جنوبی 7 - 16 مغلوب شد.

* 80 + کیلوگرم مردان :

1- دیمیتری شوکین از ازبکستان

2- رافائل کاستیو از کوبا

3- آرمن مارشال سیلا از بلاروس و امید عمیدی از ایران

امید عمیدی در دور نخست 4 - 2 فولکر ووژیچ از آلمان را شکست داد ، سپس در یک هشتم نهایی 13 - 8 بربر ماهاما چو از انگلیس به برتری رسید و در یک چهارم نهایی 14 - 7 رادیک عیسی اف از جمهوری آذربایجان را پشت سر گذاشت.عمیدی در نیمه نهایی 5 - 9 برابر دیمیتری شوکین از ازبکستان شکست خورد و به مدال برنز قناعت کرد.

در همین وزن سجاد مردانی 7 - 1 مارتین سیو از آرژانتین را در دور نخست شکست داد و در دور یک هشتم نهایی 9 - 2 کارلو مولفتا از ایتالیا را حذف کرد ولی در یک چهارم نهایی 5 - 10 از دیمیتری شوکین شکست خورد و حذف شد.

برنامه امروز تکواندو کاران ایران به این شرح است :

* 57- کیلوگرم زنان :

کیمیا علیزاده در دور اول به دیدار بینه تا دیدهیو از سنگال می رود و اگر پیروز شود در دور یک هشتم نهایی جِید جونز از انگلیس را ملاقات می کند.

* 67+ کیلوگرم مردان :

ایران نماینده ندارد.

* 58- کیلوگرم مردان :

فرزان عاشورزاده در دور اول استراحت می کند و در دور یک هشتم نهایی باید با برنده مبارزه دیلان شلاموتو از فرانسه و السید شوقی از مصر روبرو شود.

آرمین هادی پور در دور نخست به مصاف کارلوس ناوارو از مکزیک می رود و در صورت برد ، برنده مبارزه تاکایا ناکاگاوا از ژاپن و چا تای مون از کره جنوبی در انتظار او خواهد بود.

در این رقابت ها مهدی خدابخشی نیز در وزن سوم مردان حضور دارد که فردا مسابقه می دهد.

پیش از این از مرحله نخست جایزه بزرگ 2015 در مسکو روسیه ، فرزان عاشورزاده مدال طلا و ابوالفضل یعقوبی مدال برنز کسب کردند.در مرحله دوم نیز که در سامسون ترکیه برگزار شد ، مهدی خدابخشی مدال طلا ، سجاد مردانی مدال نقره و مسعود حجی زواره و ابوالفضل یعقوبی مدال برنز کسب کردند.