مدیر تیم فو‌تبا‌ل امید ایران گفت: تلاش می کنیم، کادرفنی را حفظ کنیم، زیرا تغییر در این شرایط به نفع ما نیست.

مدیر تیم فو‌تبا‌ل امید ایران گفت: تلاش می کنیم، کادرفنی را حفظ کنیم، زیرا تغییر در این شرایط به نفع ما نیست.


حبیب کاشانی پس از جلسه با کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک درباره تیم ‌ملی امید افزود: پارسال جلسات مستمری را با کمیته ملی المپیک داشتیم و قرار این جلسه نیز از قبل گذاشته شده بود؛ اتفاقی که برای خاکپور روی داد به این صورت است که او پس از ورود به ایران اعلام کرد حاضر به همکاری با تیم ‌ملی نیست.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با کیومرث هاشمی تشکیل دادیم قرار بود درباره نتایج غرب آسیا و برنامه‌های تیم المپیک باشد و تنها مختص خاکپور نبود؛ البته با این موضوع همزمان شد.

کاشانی گفت: کار فدراسیون فو‌تبا‌ل، انتخاب سرمربی است که کمیته‌ فنی انجام می دهد و کمیته ملی المپیک دخالتی در انتخاب سرمربی ندارد؛ گزارشی را درباره عملکرد تیم المپیک در غرب آسیا و برنامه‌های آتی ارائه کردیم اما نظر مشورتی رئیس کمیته ملی المپیک این بود که خاکپور حفظ شود و کمیته‌ فنی جلسه‌ای را بگذارد و صحبت‌های خاکپور را بشنوند تا حقی از او ضایع نشود، این موضوع را به اطلاع کفاشیان رییس سازمان لیگ فوتبال رساندم.

مدیر تیم ‌فو‌تبا‌ل امید با بیان اینکه تلاش می کنیم خدشه‌ای در روند کار ایجاد نشود گفت: برای همه دقایق و لحظه‌ها بر‌نامه‌ریزی کرده‌ایم و با برنامه‌ طراحی شده کار جلو می رود؛ امیدوارم دقت لازم انجام شود و سرعت دقت را از بین نبرد.

کاشانی ا‌دا‌مه‌ داد: خاکپور سال‌ها برای فو‌تبا‌ل ایران زحمت کشیده است مبنای کار حفظ کادرفنی است، زیرا تغییرات در شرایط موجود نفعی برای ما ندارد.

ناراحتی خاکپور از تفاوت برخورد فدراسیون بین مربیان ایرانی و خارجی است


مدیر تیم ملی فوتبال امید گفت: هنوز با خاکپور صحبت نکردم اما تا جایی که می دانم ناراحتی خاکپور از تفاوت برخورد فدراسیون بین مربیان ایرانی و خارجی است.

حبیب کاشانی در پاسخ به این پرسش که پس از استعفای خاکپور گمانه‌زنی‌های زیادی در باره مشکل او وجود داشت اما به طور دقیق مشکل اصلی او برای استعفا چه چیز بوده است؟ افزود: به طور طبیعی در این باره حرف و حدیث زیادی به وجود می‌آید؛ وقتی مطالب صریح نباشد گمانه زنی هم وجود دارد؛ آن چیزی را که به من مربوط است، می‌توانم بگویم و آن چیزی که به خاکپور ارتباط دارد خودش باید درباره آن صحبت کند.

وی با بیان اینکه به هیچ عنوان از پنجشنبه که خاکپور به ایران برگشته است با او صحبتی نکرده‌ام؛ ادامه داد: او فقط به من دو پیامک کوتاه ارسال کرد که هر روز این کار را انجام می‌دهد و با او صحبتی نداشته‌ام؛ ما 30 سال است که با هم دوست هستیم و فقط همین یک سال اخیر همکار شده‌ایم ؛ گذاشته‌ام که در فضای راحت تصمیم بگیرد.

کاشانی افزود: مشکل او مدرک مربیگری نیست در جلسه‌ای که در قطر داشتیم اعلام شد مربیانی که دارای مربیگری B هستند می‌توانند روی نیمکت بنشینند بنا‌بر‌این این مشکل رفع شد.

وی با اشاره به اینکه او نسبت به مفاد قراردادی که با مربیان ایرانی بسته می‌شود، انتقاد دارد، بندی از قرارداد را برای من خواند که در آن آمده است که مربیان بعد از المپیک اگر انتقادی کنند پولی را که در این دوره گرفته‌اند را باید پس دهند.

کاشانی با بیان اینکه خاکپور و مایلی کهن هیچ کدام قرارداد را امضا نکردند و معتقد بودند که باید شأن آنها حفظ و رعایت شود افزود: بعد از گذشت هفت ماه از کار، قراردادی را برای آنها فرستادند و خواسته‌اند که آن را امضا کنند در صورتی که آنها معتقد بودند برای حفظ شأن باید در حضور رئیس فدراسیون قرارداد امضا شود و مفاد آن را بخوانند و ببینند که چه چیزی است.

وی ادامه داد: به جرات می‌توانم بگویم در این یک سال و نیم آنها یک ریال نه پاداشی و نه حقوقی گرفته‌اند و واقعا کار را انجام داده‌اند قراردادی که ما تنظیم کرده‌ایم به این صورت است که 15 میلیون حقوق به اضافه 40 میلیون پاداش صعود دریافت می‌کند.

کاشانی گفت: خاکپور می‌گوید وینگادا زمانی که وارد کشور شد 360 هزار دلار حقوق می‌گرفت. مترجم و راننده داشت. بنا‌بر‌این باید شأن مربی ایرانی هم حفظ شود.

وی افزود: خاکپور نامه‌ای برای من نوشت که البته من آن را نخوانده‌ام، ولی در نامه‌ به مایلی کهن گفته بود که من "کاشانی" با فدراسیون همگام شده‌ام و به مربیان ایرانی اقبالی ندارم در حالی که تغییر تفکر فدراسیون، زمان می‌برد و اگر من بخواهم به دنبال این باشم که نگاه‌ها را عوض کنم بیست و دوم دی شده است و باید به مسابقات انتخابی المپیک برویم در حال‌ حاضر کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان، ناجا، ارتش دست به دست هم داده‌اند تا تیم به المپیک برود.

کاشانی گفت: ما مسابقات تدارکاتی را با تیم‌های اروپایی و عربی داشتیم. در مسابقات غرب آسیا جو کاملا علیه ما بود، زیرا 9 تیم از کشورها عربی بودند. البته گفتند که تیم‌هایی نظیر سوریه و یمن ضعیف بودند. 40 - 50 از ترکیب اصلی تیم همراه ما نبودند و بازیکنان در ساعت 4.5 بعد از ظهر در گرمای 45 درجه و رطوبت 70 درصد دو و نیم کیلو وزن کم کردند، اما توانستند موفق باشند. این نشان می‌دهد که کادرفنی زحمت کشیده است.

وی گفت: تلاش ما این است که این تیم حفظ شود. کمیته‌ فنی بلافاصله تشکیل جلسه می‌دهد و حرف‌های خاکپور را می شنود، چون تغییر به نفع ما در این زمینه نیست.

کاشانی گفت خاکپور همیشه از حاشیه‌ها به دور بوده و به مسائل فنی پرداخته است این یک سال هم با دقت و درایت کار کرده است.

مدیرتیم ملی امید در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در باره برنامه‌های تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل امید افزود : آبان در امارات اردو داریم و با عراق و استرالیا بازی می کنیم در ترکیه نیز دو بازی تدارکاتی با ازبکستان و ترکیه داریم که البته ممکن است تغییر کند چون باید با روزهای فیفا هماهنگ باشد.

کاشانی گفت: سوئد از ما دعوت کرده است که در آذر دیداری با آنها داشته باشیم اما چون فیفا دیماه نیست کنسل شده است بنا‌بر‌این اواخر آذر در کیش با کره شمالی بازی می‌کنیم. پس از آن یک اردوی دیگر هم تا بیست و دوم دی داریم که هنوز بر‌نامه‌ریزی آن انجام نشده است و زمانی که کامل شود گزارش آن را ارائه می کنیم.