رقابت‌های تکواندو بین المللی منچستر، سومین مرحله از رقابت های جایزه بزرگ جهان ۲۰۱۵ و انتخابی المپیک ریو۲۰۱۶ - امشب در انگلیس به پایان می رسد.

رقابت‌های تکواندو بین المللی منچستر، سومین مرحله از رقابت های جایزه بزرگ جهان ۲۰۱۵ و انتخابی المپیک ریو۲۰۱۶ - امشب در انگلیس به پایان می رسد.


پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج و برنامه ملی پوشان ایران به شرح زیر است:

* 57- کیلوگرم زنان :

1- جید جونز از انگلیس

2- اوا گالوو گومس از اسپانیا

3- نیکیتا گلاسنوویچ از سوئد و مایو هامادا از ژاپن

کیمیا علیزاده در دور اول 18 - 6 بینه تا دیدهیو از سنگال را شکست داد و در دور یک هشتم نهایی 2 - 3 از جِید جونز انگلیسی شکست خورد و حذف شد.

* 67+ کیلوگرم زنان : (ایران نماینده نداشت.)

1- شو یین ژنگ از چین

2- بیانکا واکدن از انگلیس

3- میلیسا ماندیچ از صربستان و نافیا کوش از ترکیه

* 58- کیلوگرم مردان :

1- نورسلطان مامایف از قزاقستان

2- خشوش تورتوسا از اسپانیا

3- کیم تای هون از کره جنوبی و فرزان عاشورزاده از ایران

فرزان عاشورزاده در دور اول استراحت کرد و در دور یک هشتم نهایی 4 - 1 دیلان شلاموتو از فرانسه را برد.

سپس در یک چهارم نهایی 9 - 5 از سد میلوش گلادوویچ از صربستان گذشت و در نیمه نهایی 8 - 9 مغلوب خشوش تورتوسا از اسپانیا شد و به مدال برنز قناعت کرد.

در همین وزن آرمین هادی پور در دور نخست 17 - 4 کارلوس ناوارو از مکزیک را برد و در یک هشتم نهایی 30 - 6 چا تای مون از کره جنوبی را تسلیم کرد.هادی پور در یک چهارم نهایی در دیداری نزدیک 13 - 14 از کیم تای هون از کره جنوبی شکست خورد و حذف شد.

----

** برنامه امروز - یکشنبه 26 مهر :

* 49- کیلوگرم زنان : ایران نماینده ندارد.

* 80- کیلوگرم مردان :

مهدی خدابخشی در دور اول استراحت می کند و در دور یک هشتم نهایی با برنده دیدار جک مارتون از استرالیا و رائول مارتینس از اسپانیا دیدار می کند.

--

پیش از این در وزن 67- کیلوگرم زنان شکرانه ایزدی در دور نخست حذف شد و در بخش مردان و در وزن 68- کیلوگرم ابوالفضل یعقوبی مدال نقره گرفت و بهنام اسبقی در دور یک هشتم نهایی حذف شد.در وزن 80 + کیلوگرم نیز امید عمیدی به مدال برنز رسید و سجاد مردانی در یک چهارم نهایی از دور رقابت ها کنار رفت.

--

در مرحله نخست جایزه بزرگ 2015 در مسکو روسیه ، فرزان عاشورزاده مدال طلا و ابوالفضل یعقوبی مدال برنز کسب کردند.در مرحله دوم نیز که در سامسون ترکیه برگزار شد ، مهدی خدابخشی مدال طلا ، سجاد مردانی مدال نقره و مسعود حجی زواره و ابوالفضل یعقوبی مدال برنز کسب کردند.