پس از تعویض شدن ماتیچ در دقیقه 27 بازی برابر ساوتهمپون و نیز خروج او از لیست بازیکنان اصلی چلسی در بازی برابر استون ویلا، شایعات در مورد اختلاف بین مورینیو و ماتیچ قوت گرفتند.

نماینا ماتیچ، ستاره صرب چلسی، در این فصل از فرم همیشگی خود به دور افتاده و در دیدار برابر ساوتهمپتون(شکست 3-1 چلسی)؛ در حالیکه 27 دقیقه از بازی می گذشت، از سوی مورینیو تعویض شد.


آقای خاص پس از آن بازی، هرگونه قصد برای تحقیر ماتیچ را رد کرد؛ هرچند که در بازی بعدی چلسی نیز از ماتیچ استفاده نکرد. با این حال ستاره صرب در بازی شب گذشته چلسی برابر دیناموکیف در لیگ قهرمانان، بار دیگر در ترکیب اصلی آبی های لندن قرار گرفت.

ماتیچ در انتهای این بازی که با تساوی بدون گل به اتمام رسید، در مورد شایعه اختلافش با مورینیو گفت:" در طول زندگی ورزشی ام، با هیچیک از مربیانم اختلافی نداشته ام؛ چون برای همه آنها احترام قائلم. من یک بازیکن حرفه ای هستم و سعی می کنم در زمین، همیشه بهترین بازی خودم را انجام دهم.

در مورد مورینیو نیز همین مساله صدق می کند. با او هیچ مشکلی ندارم. مورینیو خیلی خوب می داند که می تواند همیشه روی من حساب کند. همانطور که او به من احترام می گذارد، من هم برای او احترام و ارزش قائلم؛ نه تنها برای او که برای همه مربیانی که داشته ام."