در ادامه رقابت‌های هفته دهم فوتبال قهرمانی باشگاه‌های اسپانیا لالیگا،تیمهای رئال مادرید و بارسلونا حریفان خود را شکست دادند.

در ادامه رقابت‌های هفته دهم فوتبال قهرمانی باشگاه‌های اسپانیا لالیگا،تیمهای رئال مادرید و بارسلونا حریفان خود را شکست دادند.

خبرگزاری فرانسه از مادرید،تیم فوتبال رئال مادرید موفق شد با برتری سه بر یک برابر لاس‌پالماس موقعیت خودش را در صدر جدول لیگ اسپانیا تثبیت کند.هفته دهم رقابت‌های لیگای اسپانیا عصرامروز با برگزاری یک دیدار ادامه یافت که در آن رئال مادرید صدرنشین موفق شد با نتیجه سه بر یک برابر لاس پالماس به برتری برسد تا بتواند موقعیت خود در صدر جدول تثبیت کند و منتظر بازی بارسلونا بماند.در این دیدار رئالی‌ها در حالی برابر لاس‌پالماس به میدان رفتند که باید اواسط هفته در خانه خود از تیم پاری سن ژرمن پذیرایی کنند ولی با تمام ستارگان خودشان به مصاف تیم تازه لاس پالماس رفتند و موفق شد در دقیقه 4 با ضربه ایسکو که روی اشتباه واراس مدافع لاس پالماس ایجاد شد به گل برسد. 10 دقیقه بعد کریستیانو رونالدو موفق شد سانتر مارسلو را به زیبایی وارد دروازه لاس پالماس کند تا حساب کار دو بر صفر شود. در ادامه بازیکنان لاس پالماس صاحب یک موقعیت شدند و درغیاب ناواس دروازه‌بان اول رئال مادرید از روی یک ضربه کرنر گل نخست خودشان را در دقیقه 38 به ثمر رساندند تا کمی به بازی امیدوار شوند. در دقیقه 43 رئال به گل سوم رسید. این بار خسه، پدیده رئالی‌ها، موفق شد گلزنی کند و گل سوم را به ثمر برساند تا نیمه نخست با برتری سه بر یک رئال به پایان برسد. در نیمه دوم رئالی‌ها زیاد خودشان را به آب و آتش نزدند تا خودشان را برای بازی پاری سن‌ژرمن خسته نکرده باشند. مدارای رئال مادرید با حریفش در این نیمه باعث شد تا بازی از لحاظ کیفی در سطح پایینی قرار گیرد.

بارسلونا با پیروزی در برابر ختافه به رقابت پایاپای خود با رئال مادرید در صدر جدول ادامه داد.

بارسلونا در این دیدار که در زمین ختافه برگزار شد با دو گل به پیروزی دست یافت.

سوآرز (37) و نیمار (58) گل‌های میهمان را به ثمر رساندند.دو تیم در حالی به مصاف هم می رفتند که بارسلونا برای عقب نماندن ازحریف دیرینه خود یعنی رئال مادرید به سه امتیاز این مسابقه نیاز مبرمداشت و در طرف مقابل نیز ختافه برای بهبود وضعیت خود در میانه جدول سعی می کرد حداقل یک امتیاز از این مسابقه خانگی کسب کند

همان طور که از قبل هم انتظار می رفت گل نخست این دیدار را که لیونل مسی همچنان به خاطر مصدومیت برای کاتالان ها به میدان نرفته بود

بارسلونا در دقیقه 37 توسط لوئیس سوارز به ثمر رساند تا در نهایت نیمه نخست با برتری یک بر صفر شاگردان لوئیس انریکه پایان یابد.

در نیمه دوم نیز هر چند بازیکنان ختافه تلاش داشتند گل خوره را جبران کنند اما این نیمار بود که در دقیقه 58 گل دوم را به ثمر رساند تا انریکه و هواداران بارسلونا از کسب 3 امتیاز این دیدار تا حدودی خیالشان راحت باشد.

با این نتیجه بارسلونا 24 امتیازی و با رئال مادرید صدرنشین هم امتیاز شد اما به خاطر تفاضل گل کمتر همچنان در رتبه دوم باقی ماند

اتلتیکو مادرید و ویارئال نیز با 20 امتیاز به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.