تیم ملی کیک بوکسینگ ایران با مجموع ۱۴ مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد.

تیم ملی کیک بوکسینگ ایران با مجموع ۱۴ مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد.

سومین و آخرین روز رقابت های جهانی کیک بوکسینگ درشهر البیر اسپانیا برگزار شد که در پایان این پیکارها، ایران با نه مدال طلا و سه نقره و دو برنز در مجموع تیمی قهرمان شد، آلمان عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد، انگلستان و اسپانیا هم به طور مشترک سوم شدند.

در دسته 55 کیلوگرم جوانان امیرحسین اکبری مقابل حریفی از آلمان تن به شکست داد و به مدال نقره جهان رسید، امید طیبی ملی پوش 60 کیلوگرم ایران با شکست حریفی از کشور میزبان به مدال طلای این وزن دست یافت و امیرحسین سرتیپی نماینده وزن اوپن جوانان با شکست حریفی از کویت نشان طلا گرفت.

در بخش بانوان بزرگسال، سعیده فرد صانعی نماینده وزن 55 کیلوگرم از حریف آلمانی شکست خورد و به مدال نقره این وزن دست یافت، سمیه قمری در وزن 65+ کیلوگرم هم با قبول شکست از حریف اسپانیایی به مدال نقره رسید.

اما درمسابقات فینال استایل لوکیک در 60 کیلوگرم احمد نیک کار با شکست حریف انگلیسی، حسین حسین زاده نماینده 65 کیلوگرم با برد حریفی از کویت، حسین حیاتی در 70 کیلوگرم با برد مقابل حریفی از انگلستان، سهراب بهرامی در دسته 80 کیلوگرم با شکست حریفی از جمهوری چک، سینا کریمیان در دسته 90- با برد حریفی از لبنان و جعفر احمدی در وزن 90+ کیلوگرم با شکست حریفی از آلمان مدال طلا گرفتند.

مجتبی حسینی با شکست از حریف آمریکایی به مدال نقره بسنده کرد.

مسابقات جهانی کیک بوکسینگ نهم تا یازدهم آبان در اسپانیا برگزار شد.