رئیس سازمان لیگ فوتبال گفت: از اینکه پرسپولیس توانست در مقابل استقلال در شهرآورد به گل تساوی دست پیدا کند خوشحالم چون حق آنها شکست در این بازی نبود.

رئیس سازمان لیگ فوتبال گفت: از اینکه پرسپولیس توانست در مقابل استقلال در شهرآورد به گل تساوی دست پیدا کند خوشحالم چون حق آنها شکست در این بازی نبود.


مهدی تاج در جمع خبرنگاران و در زمینه با شهرآورد 81 افزود: از اصحاب رسانه و صداوسیما برای پوشش خبری شهرآورد تشکر کنم؛ وزارتخانه و بازرسی از سازمان لیگ تشکر کرد که احساس کردم این تشکر برای ما نیست و همه اصحاب رسانه و صداوسیما مستحق تشکر هستند.

وی ادامه داد: اگر در دربی مشکلی پیدا می‌شد همه ابتدا صدا و سیما و رسانه‌ها را مورد انتقاد قرار می‌دادند البته ما هم در این کنار وجود داشتیم.

تاج با تشکر از شهرداری گفت: ما نیز در سازمان لیگ بر فروش بلیت الکترونیکی پافشاری کردیم و برای نخستین بار این اتقاق افتاد که حدود 35 هزار بلیت را در خانه خریدند.

وی افزود: امیدواریم روزی فروش بلیت الکترونیکی در جامعه راه اندازی شود تا جلوی بازار سیاه گرفته شود.

رئیس سازمان لیگ تاکید کرد: بزرگترین عزاداری چند هزار نفری را در کشور انجام و هیئت 100 هزار نفری را سامان دادیم، واقعا از صدا و سیما تشکر می‌کنیم که با 10تا12 دوربین به ورزشگاه آمدند، کانون هواداران دو باشگاه هم به ما کمک کردند، هم از خانواده های مظلومی حجازی و نوروزی تشکر می‌کنیم، آنها هم از سازمان لیگ تشکر کردند.

وی افزود: ارزیابی ما از تیم داوری مثبت بود، پس از بازی با ترکی و اصفهانیان صحبت کردیم. خیلی خوشحالم که پای داور خارجی باز نشد و به نفع فوتبال کشورمان تمام شد این همدلی فوتبالی را باید احترام بگذاریم.

رئیس سازمان لیگ گفت: آرامش تماشاگران پس بازی هم ستودنی بود با وجود اینکه گل در دقایق پایانی رقم خورد خودم جز افرادی بودم که از گل زدن پرسپولیس خوشحال شد از این بابت، که حق پرسپولیس باختن نبود استقلالی‌های منصف هم خوشحال شدند که بازی مساوی شد.

وی در مورد امکانات برای هواداران در شب قبل بازی گفت: شهرداری منطقه 22 بزرگی کرد. ما 300 تا 500 هوادار بیشتر نداشتیم. 500 غذا در اختیار ما قرار داد که این نشان می‌دهد دربی دیگر نباید چادر بزنیم و می‌توان این تعداد تماشاگر را برای بازی آینده حذف کرد و همه افراد با بلیت الکترونیکی به ورزشگاه بیایند.

رئیس سازمان لیگ در خصوص قطعی اینترنت در مکان‌های ورزشی گفت: دنبال این بودیم که روز خبرنگار وای‌فای بدهیم که امکان آن صورت نگرفت.

وی در مورد درگیری‌های به وجود آمده در جایگاه که عابدزاده با مامور ورزشگاه داشت گفت: حدود 50 بلیت به پیشکسوتان دادیم احترام بازیکنانی چون عابدزاده، علی کریمی، کریم باقری نوازی، پژمان جمشیدی واجب است و باید هماهنگی‌هایی کنیم که این برخوردها پیش نیاید. ندیدم که چه اتفاقاتی رخ داد اما باید جلوی این برخوردها گرفته شود نحوه برخورد را تایید نمی‌کنم و امیدوارم که دیگر تکرار نشود.