فدراسیون تاکنون ۲۷ ایمیل و ۴ نامه رسمی برای دریافت روادید گوام به فدراسیون فوتبال این کشور ارسال شده است.

فدراسیون فوتبال در خصوص دریافت روادید آمریکا برای دیدار با تیم گوام در اطلاعیه ای اعلام کرد: فدراسیون تاکنون ۲۷ ایمیل و ۴ نامه رسمی برای دریافت روادید گوام به فدراسیون فوتبال این کشور ارسال شده است.


متن اطلاعیه به این شرح است:

همانگونه که در خبرهای قبلی اعلام شده بود، فرآیند دریافت روادید گوام ( روادیدآمریکا) برای حضور ملی پوشان در این کشور متفاوت از سایر کشورهاست و فدراسیون فوتبال از اوایل مرداد (آگوست) فعالیت خود را برای اخذ ویزا آغاز کرده است.

با توجه به اینکه گوام در ایران سفارت و یا کنسولگری ندارد، این کشور رفرنس روادید خود را می تواند به کشور ثالثی که کنسولگری و یا سفارت در آن وجود دارد ارائه کند از همین رو رفرنس اعلام شده به امارات ارائه شد و بازیکنان شاغل در ایران و اعضای کادر فنی پس از دیدار با هند به این کشور عزیمت کردند.

بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی شامل 5 گروه برای اخذ روادید گوام به شرح زیر اقدام کردند:

1-گروه نخست: شامل بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی است که 37 نفر بوده است و به کنسولگری آمریکا در دبی و پس از دیدار با تیم هند مراجعه کرده و روادید خود را دوشنبه این هفته دریافت می کنند.

این گروه شامل بازیکنان شاغل در لیگ ایران، اعضای کادر فنی و اداری تیم ملی به همراه کریم انصاری فرد و مرتضی پور علی گنجی هستند؛ 4 گروه بعدی شامل بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های خارجی ( لژیونرها) هستند.

2-گروه دوم: از بین بازیکنان شاغل در قطر و پس از انجام فرآیند اداری فدراسیون فوتبال، پژمان منتظری روادید خود را دریافت کرده و آندرانیک تیموریان که پیش از این به کنسولگری امریکا در قطر مراجعه کرده است، منتظر پاسخ کنسولگری در این کشور است.

3-گروه سوم: بازیکنان ایرانی شاغل در روسیه هستند. علیرضا حقیقی، سردار آزمون و سعید عزت الهی بازیکنانی هستند که با هماهنگی فدراسیون به کنسولگری آمریکا در روسیه مراجعه کرده و منتظر پاسخ کنسولگری آمریکا در این کشور هستند.

4- گروه چهارم: شامل علیرضا جهانبخش بازیکن ایرانی شاغل در هلند است. لازم به توضیح است این بازیکن که فرآیند اخذ روادید خود را با هماهنگی فدراسیون از کنسول گری امریکا در آمستردام هلند آغاز کرده است ویزای خود را دوشنبه این هفته دریافت می کند.

5-گروه پنجم شامل احسان حاج صفی، بازیکن ایرانی شاغل در آلمان است. این بازیکن با مکاتبات انجام شده فدراسیون فوتبال به کنسول گری امریکا در فرانکفورت مراجعه کرده است و منتظر پاسخ کنسولگری این کشور برای دریافت روادید است.

لازم به توضیح است که به جز گروه نخست که شامل بازیکنان شاغل در لیگ ایران هستند، بازیکنان لژیونر ایران برای حضور در باشگاه های خود در خارج از کشور و اجازه نداشتن آنها برای حضور در امارات به کشورهای مربوطه مراجعه کرده و در انتظار پاسخ دریافت روادید خود هستند.

همچنین همانگونه که پیش از این بارها عنوان شده است، فرآیند دریافت روادید آمریکا، قوانین و مقررات خاص و تاییدیه های متداول خود را دارد و بدون صدور مجوز های اداری کشور امریکا، امکان صدور روادید وجود ندارد.

امور بین الملل فدراسیون فوتبال تاکنون مکاتبات، نامه های رسمی و ایمیل های متعددی ( 27 ایمیل، 2 نامه رسمی رئیس فدراسیون، 2 نامه رسمی دبیر کل فدراسیون) به این کشور ارسال کرده و تاکنون فرآیند اداری اخذ روادید به صورت کامل و در زمان مقرر انجام شده و علاوه بر فدراسیون فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال گوام نیز در حال رایزنی برای حل مشکل روادید تیم ملی فوتبال ایران است.