رقابت های شطرنج نوجوانان و جوانان جهان دوشنبه با کسب ۲ مدال برای تیم ایران در هالکیدیکی یونان پایان یافت.

رقابت های شطرنج نوجوانان و جوانان جهان دوشنبه با کسب ۲ مدال برای تیم ایران در هالکیدیکی یونان پایان یافت.


وضعیت نمایندگان ایران در رده های سنی مختلف پسران و دختران در پایان دور یازدهم و پایانی به این شرح است :

** پسران :

* کمتر از 8 سال : ایران نماینده نداشت. در این بخش بهارات سوبرامانیام از هند با 9.5 امتیاز قهرمان شد و دیو شاه از هند با 9 و فیژر بارتوژ از لهستان با 8.5 امتیاز دوم و سوم شدند.

* کمتر از 10 سال : آرین برادران تمدن با 7.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 21 و بردیا دانشور با 7 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 25قرار گرفتند.پراگنانادندها از هند با 9 امتیاز قهرمان شد و ایلیا ماکوفیف از روسیه با پوئن شکنی کمتر دوم و جاستین وانگ از آمریکا با 8.5 امتیاز دوم و سوم شدند.

* کمتر از 12 سال : علیرضا فیروزجا با 8 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده ششم قرار گرفت.در این رده محمد مرادعلی از جمهوری آذربایجان با 9 امتیاز و پوئن شکنی بهتر نسبت به نیهال سارین از هند و دیوید پنگ از مالزی قهرمان شد.

* کمتر از 14 سال : آرین غلامی با 8.5 امتیاز و پوئن شکنی بهتر به مدال برنز رسید و محمد امین طباطبایی با 7.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 12 جهان قرار گرفت.در این رده شمس الدین وحیداف از ازبکستان با 9 امتیاز و پوئن شکنی بهتر از آندری اسیپنکو روس قهرمان شد.

* کمتر از 16 سال : شاهین لرپری زنگنه با 7.5 امتیاز و پوئن شکنی بهتر در رده هشتم و پرهام مقصودلو با 7.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 12 قرار گرفتند.آرش طاهباز با 6.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 42 جای گرفت.روون فوگل از آلمان در این رده با 9 امتیاز قهرمان شد و لوکا مورونی از ایتالیا و هایک مارطیروسیان از ارمنستان با 7 امتیاز دوم و سوم شدند.

* کمتر از 18 سال : مسعود مصدق پور با 9.5 امتیاز قهرمان جهان شد و مرصاد خداشناس با 7 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 13 قرار گرفت.در این رده کریل آلکسی ینکو و دانیل یوفا از روسیه با 8.5 امتیاز دوم و سوم شدند.

** دختران :

* کمتر از 8 سال : آرتمیس محجوب با 5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 59 قرار گرفت.در این رده نگوین لی کام از ویتنام و گال ژوکا از مجارستان با 9 امتیاز اول و دوم شدند و دیلیانا ایوانوفا از روسیه با 8.5 امتیاز سوم شد.

* کمتر از 10 سال : ایران نماینده نداشت و راوی راکشیتا از هند و سونگ یو شین از چین با 9 و دیویا دشموخ از هند با 8.5 امتیاز بر سکوهای اول تا سوم ایستادند.

* کمتر از 12 سال : مطهره اسدی با 8 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده ششم قرار گرفت و انوشا مهدیان با 6.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رتبه 22 قرار گرفت.در این رده سنی نورگیول سلیمووفا از بلغارستان و کاریسا ییپ از آمریکا با 9.5 امتیاز اول و دوم شدند و ساینا سالونیکا از هند با 8.5 امتیاز سوم شد.

* کمتر از 14 سال : صدیقه کلانتری با 6.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 29 و سیده فاطمه هاشمی با 5.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در رده 63 قرار گرفتند.در این جدول آر وایشالی از هند با 9.5 امتیاز قهرمان شد و آلسیا سلیفکا از لهستان با 8.5 و آگراوال وانتیکا از هند با 8 امتیاز دوم و سوم شدند.

* کمتر از 16 سال : مبینا علی نسب با 7.5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر در یازدهم قرار گرفت.در این رده استاورولا سولاکیدو از یونان با 9 و ورونیکا گازیکوفا از اسلواکی و آگاتا بیکووتسف از آمریکا با 8.5 امتیاز اول تا سوم شدند.

* کمتر از 18 سال : درسا درخشانی با 7 امتیاز و پوئن شکنی بهتر نهم و آناهیتا غلامی با 6/5 امتیاز و پوئن شکنی کمتر هجدهم شدند.در این رده ماهالاکشمی از هند با 9 امتیاز به مقام نخست رسید و وارشینی از هند با 8.5 و تیانا بلاگویه ویچ از مونته نگرو با 8 امتیاز دوم و سوم شدند.

رده بندی مدالی شطرنج رده های سنی قهرمانی جهان :

1- هند 5 طلا 3 نقره 3 برنز

2- ایران 1 - 1

2- بلغارستان 1 - 1

4- ج. آذربایجان1 - -

4- آلمان 1 - -

4- یونان 1 - -

4- ازبکستان 1 - -

4- ویتنام 1 - -

9- روسیه 3 - 1

در این رقابت ها 17 کشور جهان به مدل دست یافتند.