رئیس فدراسیون فوتبال پس از نشست خود با کی روش در جمع خبرنگاران حاضر شد وبه سوالات آنها پاسخ داد

رئیس فدراسیون فوتبال پس از نشست خود با کی روش در جمع خبرنگاران حاضر شد وبه سوالات آنها پاسخ داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛علی کفاشیان درباره نشست عصر امروز خود با کارلوس کی روش گفت: سرمربی تیم ملی با توجه به مطالبی که در چند روز اخیر مطرح شده بود، اظهار نگرانی کرد که آیا حمایت از تیم ملی فوتبال و کادر فنی اش ادامه خواهد داشت یا خیر که ما به وی اطمینان داده ایم با جدیت کار خود را ادامه دهند.
در نشست هیات رئیسه که به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد، اعضا اعلام کردند که حمایت از تیم ملی فوتبال وجود دارد و کادر تیم ملی باید با قدرت برنامه های خود را انجام دهد.
وی در ادامه درباره برنامه های تیم ملی فوتبال گفت: برنامه اردو و بازی تدارکاتی در ترکیه را داریم که هنوز بازی با ترکیه قطعی نشده است. سپس بازی دوستانه ای با ازبکستان برگزار خواهیم کرد و از ازبکستان به ترکمنستان می رویم تا در بازیهای مقدماتی جام جهانی حضور داشته باشیم. همچنین نامه نگاری با فدراسیون فوتبال ژاپن داشته ایم تا در 13 اکتبر با این تیم نیز بازی دوستانه ای داشته باشیم که هنوز پاسخی از این کشور دریافت نکرده ایم.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره صحبتهای اخیر وزیر ورزش و جوانان گفت: برخی از شما خبرنگاران تمامی صحبتها را به طور کامل منعکس نمی کنید و همین امر باعث می شود تا مطالب آنطور که است مطرح نشود. متاسفانه کی روش نگران این موضوع بود و ما به وی اطمینات داده ایم که با قدرت به کار خود ادامه دهد.
کفاشیان در ادامه بیان کرد: به عنوان مثال یکی از نگرانی های کی روش این است که اگر تیم ملی در یک بازی نتیجه ضعیف بگیرد هجمه ها و انتقاد ها از تیم ملی بیشتر خواهد شد. او گفت در بازی با کره جنوبی 10 نفره این تیم را برده ایم اما در لبنان بازی را واگذار کردیم. من میخواهیم که حمایت همه جانبه از تیم ملی صورت بگیرد. کی‌روش 4 سال سرمربی ما بوده و نتایج خوبی با وی گرفته‌ایم .
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که از قول وزیر ورزش اعلام کرد سرمربی تیم ملی لمپن است، گفت: لمپن به افرادی می گویند که دلالی می کنند. آیا سرمربی تیم ملی در این حد و شان است؟قطعا کسانی که داخل و خارج کشور رفت و آمد می کنند مد نظر وزیر ورزش و جوانان بوده اند.
رئیس فدراسیون گفت: طبق تفاهم نامه ای که بین فدراسیون فوتبال و وزرات ورزش و جوانان نوشته شد، قرار است تا از تیم ملی فوتبال حمایت شود به طوری که بخشی از این تفاهم نامه نیز به مرحله اجرا رسیده است. وزارت ورزش در بخش مالیات سرمربی تیم ملی فدراسیون را همراهی کرد و معتقدم تمام فکر وذکرمان باید توسعه و پیشرفت تیم ملی فوتبال باشد.
وی در خصوص بحث حق پخش تلویزیونی و اینکه مسابقات لالیگای اسپانیا به این سبب لغو شده است، گفت: لیگ فوتبال ایران تا آخرین لحظه پخش خواهد شد اما در هر صورت باید برای پخش تلویزیونی و مسائلی که پیرامون آن وجود دارد راهکاری قانونی و اقدامی قانونی صورت بگیرد. حق پخش تلویزیونی رگ و حیات فوتبال است و باید کاری کرد که فدراسیون به حق خود برسد.
وی در مورد اظهارات دادکان گفت: صحبت‌های او را از تلویزیون نگاه می‌کردم اما آن زمان ما در مشهد بودیم و به سبب باران شدیدی که بارید موفق نشدم مصاحبه را کامل ببینم. تا آنجایی که دیدم پاسخ این است که ما با کی‌روش قرارداد داریم و مصوبه هیئت رئیسه را برای او داشتیم. نگرانی ما از این بود که شاید نتوانیم امکانات لازم را برای او فراهم کنیم اما کی‌روش از نظر فنی قابلیت‌های زیادی را دارد. در هر صورت ادبیاتی که آقای دادکان داشت موردپسند نیست.
رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: از روابط عمومی سازمان لیگ و فدراسیون خواسته‌ایم اخبار را کاملا رصد کنند. هر کسی که بیان می‌کند فساد در فوتبال است مدارک خود را ارائه کند و دادگاه و مراجع قضایی هم با فاسدان برخورد خواهند کرد. از اهالی فوتبال خواهش می‌کنیم افراد فاسد را معرفی کنند و اگر مستندات و مدارکی دارند آنها را به مراجع ذیصلاح ارائه دهند. اگر فساد در فوتبال وجود دارد باید اعلام شود در غیر این صورت آنهایی که می‌گویند فساد وجود دارد سرمنشا این موضوع هستند.
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که صحبت از رد صلاحیت شما برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال می‌شود، گفت: من نمی‌دانم که آیا رد صلاحیت می‌شوم یا نه. افرادی بودند که 8 سال نماینده مجلس بوده و یا رئیس جمهور بودند اما رد صلاحیت شدند.
رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در باره اظهارنظر اخیر دادکان مبنی بر اینکه تا پایان امسال کفاشیان از فدراسیون فوتبال خواهد رفت، گفت: هر وقت می‌گویند کفاشیان می رود، بیشتر می‌مانم و این بیماری خود را هم به کی‌روش منتقل کردم.