نماینده وزن ۵۵ - کیلوگرم دختران کشورمان امروز در رقابتهای جهانی کاراته رده های سنی که به میزبانی جاکارتای اندونزی در حال پیگیری است، فینالیست شد.

نماینده وزن ۵۵ - کیلوگرم دختران کشورمان امروز در رقابتهای جهانی کاراته رده های سنی که به میزبانی جاکارتای اندونزی در حال پیگیری است، فینالیست شد.


در بخش کومیته ، زهره برزگر در نخستین دیدار نماینده شیلی را یک بر صفر مغلوب کرد و با پیروزی در دور دوم به مرحله بعد راه یافت.

در دور سوم هم، برزگر که از ناحیه صورت دچار آسیب دیدگی شد، حریف ویتنامی را با نتیجه سه بر دو شکست داد، این دیدار به خاطر آسیب دیدگی وی چندین بار متوقف شد.

این نماینده کشورمان در دیدار بعد هم با شکست 5 بر صفر نماینده یونان راهی فینال شد.


همچنین نماینده وزن 50- کیلوگرم ایران در گروه شانس مجدد در پی کسب مدال برنز است.

زهرا طرازپور در 50 - کیلوگرم در دور نخست با نتیجه دو بر صفر آفریقای جنوبی را شکست داد،و در دور بعد با هفت بر صفر رقیب کوزوویی را مغلوب کرد، اما در ادامه دو بر یک به نماینده مراکش بازی را واگذار کرد و به گروه شانس مجدد راه یافت.

مهتاب اسماعیلی دیگر نماینده کشورمان هم در 61-، چهار بر صفر چین تایپه را برد، سپس با همین نتیجه شیلی را مغلوب کرد. اما در دور بعدی یک بر صفر به صربستان باخت و حذف شد.


در کومیته پسران ، مهدی قراری زاده در وزن 76- کیلوگرم، هشت بر صفر استرالیا را از پیش رو برداشت. در دور بعد چین را 9-0 مغلوب کرد در ادامه هم نماینده فرانسه را یک بر صفر برد و سپس آرژانتین را 4-3 شکست داد.

وی درحالی که خود را برای مبارزه با نماینده میزبان آماده می کرد، تنها 2 دقیقه فرصت ریکاوری دادند به همین علت از نظر بدنی در دیدار مقابل حریف اندونزیایی کم آورد و این دیدار را سه بر یک واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.

در 68- کیلوگرم ، الیاس محمدزاده در دور نخست نماینده فلسطین را 4-0 شکست داد و در دور بعد مقابل حریف فرانسوی بازی را دو بر یک واگذار کرد، اما به علت فینالیست شدن فرانسه، در گروه بازنده ها قرار گرفت.

در 75 + کیلوگرم هم سید رضا خوش کلام پس از برد 3-0 مقابل تایلند ، سه بر یک به دانمارک باخت و حذف شد.