رقابت های قهرمانی تیر و کمان معلولین آسیا - تایلند ۲۰۱۵ ؛ زهرا نعمتی و مجید کاکوش با کسب نشان طلا به سهمیه پارالمپیک دست یافتند.

رقابت های قهرمانی تیر و کمان معلولین آسیا - تایلند ۲۰۱۵ ؛ زهرا نعمتی و مجید کاکوش با کسب نشان طلا به سهمیه پارالمپیک دست یافتند.


در دومین روز رقابت های قهرمانی تیر و کمان معلولان آسیا، دو نماینده کشورمان به نشان طلا و سهمیه مستقیم پارالمپیک دست یافتند.

زهرا نعمتی در ریکرو انفرادی زنان با کسب طلا و عنوان قهرمانی سهمیه مستقیم بازی های پارالمپیک را بدست آورد و با دو سهمیه المپیک و پارالمپیک، نخستین ورزشکار دارای معلولیت ایرانی است که مجوز حضور در دو رویداد بزرگ جهانی را دارد.

مجید کاکوش، دیگر نماینده ایران نیز در کلاس W1 کامپوند نخستین مردان نشان برون مرزی خود را بدست آورد و با کسب نشان طلا ، وی نیز به سهمیه مستقیم پارالمپیک دست یافت.

سمیه عباسپور نیز که در مسابقات مرحله مقدماتی به عنوان اول دست یافته بود، امروز در مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده عراق مغلوب شد و از راه یابی به فینال بازماند.

وی در رقابت های رده بندی با اختلاف تنها دو امتیاز نشان برنز را از دست داد و به عنوان چهارم کفایت کرد.

شهاب ریحانی دیگر نماینده ایران در رقابت های کامپوند انفرادی مردان در مرحله یک هشتم با موفقیت مقابل نماینده ژاپن به یک چهارم راه یافت و در این مرحله مقابل چین با پذیرش شکست از راه یابی به نیمه نهایی بازماند.

بدین ترتیب کاروان کشورمان در دومین روز رقابت ها موفق به کسب دو سهمیه پارالمپیک و دو نشان طلا شد و با این نتیجه، کمانداران ایرانی فردا در ادامه مسابقات بخش قهرمانی آسیا به مصاف حریفان خواهند رفت.

رقابت های قهرمانی تیر و کمان معلولین آسیا با حضور نمایندگان 15 کشور آسیایی از 22 تا 28 آبان ماه به میزبانی بانکوک در جریان است و تیم ملی تیر و کمان جمهوری اسلامی ایران نیز با ترکیب زهرا نعمتی، سمیه عباسپور، شهاب ریحانی و مجید کاکوش در این رقابت ها حضور یافته است.