مرحله رفت دور پلی آف مقدماتی فوتبال جام ملت های اروپا - یورو ۲۰۱۶ فرانسه - شب گذشته با پیروزی تیم های سوئد و اوکراین پایان یافت.

مرحله رفت دور پلی آف مقدماتی فوتبال جام ملت های اروپا - یورو ۲۰۱۶ فرانسه - شب گذشته با پیروزی تیم های سوئد و اوکراین پایان یافت.


نتایج ادامه دور رفت این مرحله به شرح زیر است :

اوکراین 2 - 0 اسلوونی (گل ها : آندری یارمولنکو در دقیقه 22 و یِوگن سلژنیوف در دقیقه 54)

سوئد 2 - 1 دانمارک

- امیل فورسبرگ در دقیقه 45 و زلاتان ابراهیموویچ 50 (پنالتی) برای سوئد و مارتین یورگنسن 80 برای دانمارک گلزنی کردند.

- یوفا برنامه دور برگشت را به شرح زیر اعلام کرد :

* یکشنبه 24 آبان :

مجارستان - نروژ (در بوداپست) نتیجه رفت : 1 - 0 به سود مجارستان

* دوشنبه 25 آبان :

جمهوری ایرلند - بوسنی و هرزگوین (در دوبلین) 1 - 1

* سه شنبه 26 آبان :

اسلوونی - اوکراین (در ماریبور) 0 - 2 به سود اوکراین

دانمارک - سوئد (در کپنهاگ) 1 - 2 به سود سوئد

در دور پلی آف تیم ها به صورت دو به دو و در بازی های رفت و برگشت به مصاف هم می روند تا در نهایت 4 تیم دیگر مجوز صعود به مرحله نهایی را کسب کنند.

پیش از این از گروه یک تیم های چک ، ایسلند و ترکیه ، از گروه دو بلژیک و ولز ، از گروه سه اسپانیا و اسلواکی ، از گروه 4 آلمان و لهستان ، از گروه 5 ، انگلیس و سوئیس ، از گروه شش ایرلندشمالی و رومانی ، از گروه 7 اتریش و روسیه ، از گروه 8 ایتالیا و کرواسی و از گروه 9 نیز تیم های پرتغال و آلبانی راهی یورو 2016 شدند.حذف تیم های یونان ، اسکاتلند ، بلغارستان ، صربستان و از همه مهم تر هلند اتفاق مهم دور مقدماتی بود.

یورو 2016 در فرانسه برای نخستین بار با حضور 24 تیم برگزار می شود و آخرین دوره ایست که یک کشور به صورت مجتمع میزبان کل مسابقات خواهد بود.مرحله نهایی جام ملت های اروپا از 10 ژوئن تا 10 ژوئیه سال 2016 در فرانسه برگزار خواهد شد.