بدین ترتیب مجارستان به عنوان بیست و یکمین تیم، جواز حضور در مرحله پایانی این رقابت‌ها را کسب کرد.

مرحله برگشت دور پلی آف مقدماتی فوتبال جام ملت های اروپا - یورو ۲۰۱۶ فرانسه - یکشنبه شب با دیدار تیم‌های مجارستان و نروژ در بوداپست و صعود تیم میزبان آغاز شد.


بدین ترتیب مجارستان به عنوان بیست و یکمین تیم، جواز حضور در مرحله پایانی این رقابت‌ها را کسب کرد.

مجارستان که در دیدار رفت نیز با نتیجه یک بر صفر به پیروزی دست یافته بود، در دیدار برگشت با نتیجه دو بر یک میهمان خود را شکست داد. تاماس پریسکین ابتدا در دقیقه 14 تیم میزبان را پیش انداخت. زمانی مارکوس هنریکسن مهاجم تیم ملی نروژ گل تساوی‌بخش را در دقیقه 83 وارد دروازه مجارستان کرد، امیدهای تیمش را برای صعود به مرحله نهایی دوباره زنده کرد اما زمانی که هنریکسن مهاجم تیم آ زد آلکمار دوباره دروازه نروژ را باز کرد، تمام امیدهای این تیم نقش بر آب شد. در نهایت مجارستان در مجموع با کسب نتیجه سه بر یک به مرحله نهایی صعود کرد. آخرین حضور مجارستان در این رقابت‌ها به سال 1972 باز می‌گردد که بازی‌ها به میزبانی بلژیک برگزار شد و مجارستان به مقام چهارم دست یافت.

پیش از این از گروه یک تیم های چک ، ایسلند و ترکیه ، از گروه دو بلژیک و ولز ، از گروه سه اسپانیا و اسلواکی ، از گروه 4 آلمان و لهستان ، از گروه 5 ، انگلیس و سوئیس ، از گروه شش ایرلندشمالی و رومانی ، از گروه 7 اتریش و روسیه ، از گروه 8 ایتالیا و کرواسی و از گروه 9 نیز تیم های پرتغال و آلبانی راهی یورو 2016 شده بودند.

یورو 2016 درفرانسه برای نخستین بار باحضور 24 تیم برگزار می شود و آخرین دوره ایست که یک کشور به صورت مجتمع میزبان کل مسابقات خواهد بود. مرحله نهایی جام ملت های اروپا از 10 ژوئن تا 10 ژوئیه سال 2016 در فرانسه برگزار خواهد شد.