سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: فردا با تعهد کامل و بدون عذر و بهانه ای به مصاف گوام می رود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: فردا با تعهد کامل و بدون عذر و بهانه ای به مصاف گوام می رود.


کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از دیدار برابر گوام با قدردانی از حضور نمایندگان رسانه های گروهی افزود: با برگزاری چنین بازیهایی در گوام، در راه توسعه فوتبال این کشور گام بر می داریم. از وظایفی که برای صعود به مرحله بعد انتخابی جام جهانی داریم، آگاه هستیم، در بازی فردا با تمرکز بالا و تعهد لازم به میدان خواهیم رفت. در سفر به گوام با مشکلاتی خارج از زمین فوتبال روبه رو بودیم و در اینجا هم مشکلاتی نظیر چمن مصنوعی داریم.

کی روش در پاسخ به این سوال که بر اساس اطلاعات رسانه ها از سایت فیفا ایران می تواند به خاطر وضعیت چمن مصنوعی گوام برابر این تیم به میدان نرود، گفت: مطمئنا بازی در چمن مصنوعی برای بازیکنان من دشوار خواهد بود اما این شرایطی است که تمامی تیمهایی که به گوام سفر کردند با آن روبه رو بودند. البته باید این را هم در نظر بگیریم که وقتی گوام در چمن طبیعی برابر ما به میدان رفت، کارش مشکلتر از شرایط معمول بود. بازیکنان من بدون هیچ بهانه ای در سرما، گرما، برف یا باران باید همیشه در زمین می جنگند و سعی می کنند نتیجه لازم را کسب کنند.

وی افزود: در بازیهای مقدماتی جام جهانی تنها پیروزی اهیمت دارد اما همانطور که سرمربی گوام اشاره کرد، من موافقم که به غیر از رقابتی که در انتخابی جام جهانی داریم، یک چالش و ماموریت بزرگ دیگری بر دوش داریم و آن هم توسعه فوتبال در جزیره گوام است که باید حتما سعی کنیم به این آینده سازی کمک کنیم و حضور ایران قطعا این کمک را به گوام خواهد کرد.

کی روش ادامه داد: در انتها باید بگویم فردا وظیفه بازیکنان است که بهترین عملکردشان را به نمایش بگذارند و بتوانند به پیروزی برسند. اینجا کاپیتانهای هر دو تیم حضور دارد. این روزها اگر تلویزیونها را روشن کنید و در رسانه ها رصد کنید، شاهد خواهید بود که دوران سختی را در جهان پشت سر می گذاریم و باید سعی کنیم فضای ورزش را فضای مناسبی کنیم تا تمام دختران و پسران در جهان بتوانند از این فضای ورزشی استفاده کنند.


کاپیتان تیم ملی فوتبال: بازی در چمن مصنوعی سخت است

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی فردا، بازی سختی در چمن مصنوعی است اما شرایط برای هر دو تیم برابر است.

آندرانیک تیموریان در نشست خبری پیش از دیدار ایران برابر گوام افزود: تیم ملی گوام در کشور خودش امتیازهای خوبی کسب کرده است و مقابل تماشاگران فوتبال متفاوتی را نسبت به آنچه در بیرون نشان داده، ارائه می کند.

امیدوارم که بتوانیم بازی خوب و قابل قبولی را مقابل تماشاگران این تیم برگزار کنیم. با تمرکز کامل و احترام کامل برابر گوام به میدان می رویم تا بتوانیم به آنچه می خواهیم برسیم.

وی درباره مشکلات ایران در راه سفر به گوام هم گفت: درباره مساله ویزا سرمربی تیم ملی صحبت کرد. فکر می کنم تیم ما با وجود پرواز طولانی که داشت، به خوبی آماده شده است و امیدوارم بتوانیم سه امتیار دیدار را بگیریم. بازی سختی در چمن مصنوعی خواهد بود اما برای هر دو تیم این شرایط وجود دارد. در این وضعیت می خواهیم بهترین عملکردمان را ارائه کنیم.


سرمربی تیم ملی گوام: حضور ایران در گوام اتفاق بزرگی است

سرمربی تیم ملی گوام گفت: حضور ایران در این کشور بزرگترین اتفاق تاریخ فوتبال این جزیره است.

گری وایت در نشست خبری پیش از دیدار برابر ایران افزود: حضور تیمی در سطح جهانی برای گوام بزرگترین اتفاق تاریخ فوتبال این جزیره است و از حضور تیم ایران و سرمربی بین المللی اش بسیار مفتخریم.

مطمئنا بازی فردا را با جدیت کامل برگزار می کنیم و در تلاشیم با جدیت و انگیزه ای که داریم برای تیم ایران مشکل ساز شویم. نگاه من به بازی فردا مثل بازیهای جام حذفی انگلیس است که همیشه تیمهای درجه دو می توانند برای تیمهای لیگ برتری مشکل ساز شوند و امیدواریم بازی فردا بازی خوبی باشد.

وی در پاسخ به این سوال که شما پیش از سفر به ایران مرتبا نسبت به مساله ویزا اعتراض می کردید اما در پایان همه تیمتان ویزای ایران را گرفتند اما اکنون ایران بهترین دروازه بان و چند نفر از بازیکنانش را در اختیار ندارد، گفت: ایران با مربی فوق العاده ای که دارد یک فرصت بزرگ برای توسعه فوتبال گوام است. بسیار ناراحت هستیم که ایران نتوانست با تیم کاملش به اینجا بیاید. با این حال هنوز هم تیم فوق العاده ای دارید، با بازیکنانی که بسیار به توسعه فوتبال گوام کمک خواهند کرد. تیم ایران مصدوم هم دارد و این ناراحت کننده است که تیم ایران با تیم کامل به گوام سفر نکرده است.

وایت افزود: بازی مقابل تیمهایی مثل ایران همیشه تجربه خوبی به تیم ما می دهد. نتوانستیم برابر ایران در بازی رفت نتیجه خوبی بگیریم اما همان باخت باعث شد که برابر عمان بازی بهتری به نمایش بگذاریم و به همین خاطر این بازی هم فرصت بسیار خوبی برای ما خواهد بود.

او در پاسخ به این سوال که چرا این بازی باید بر روی چمن مصنوعی برگزار شود، گفت: ما همین یک زمین را داریم. در این مدتی که اینجا آمده ام از نظر مالی در تنگنا هستیم ولی همانطور که کی روش اشاره کرد و دقیقا به همین خاطر ایشان مربی بزرگ با فلسفه ای فراتر از فوتبال است، بازی فردا راجع به توسعه فوتبال و برای تمام دختران و پسرانی است که به سمت و سوی فوتبال خواهند آمد. امیدواریم فردا، سه تا پنج هزار تماشاگر با فضایی بسیار خوب داشته باشیم و از بازیکنان ایران می خواهیم که در پایان بازی با هواداران ما عکس بگیرند و به هواداران ما امضا بدهند و کاری کنند که مردم جزیره گوام هر چه بیشتر از بازی لذت ببرند.


کاپیتان تیم فوتبال گوام: حضور ایران در کشورمان رویا بود

کاپیتان تیم ملی فوتبال گوام گفت: حضور تیم ایران در کشورمان را رویایی محقق شده می دانم.

جیسون کالنیف در این نشست خبری با تشکر از تیم ایران و کی روش برای سفر به این کشور گفت: میزبانی از تیم سطح جهانی همچون ایران افتخار بزرگی است. امیدواریم در بازی فردا نتیجه بدی که در بازی رفت کسب کردیم را جبران کنیم. اگر هواداران حضور پیدا کنند مطمئنا از بازی درجه یکی که دو تیم ارائه می کنند، لذت خواهند برد.

وی درباره رویارویی با ایران هم گفت: بسیار خوشحالیم و فکر نمی کردیم روزی میزبان تیمی چون ایران باشیم. این رویایی بوده که به واقعیت پیوسته است. باور کنید که درون زمین جنگ خواهد بود چرا که در آخر یازده بازیکن مقابل یازده بازیکن بازی می کنند و ما در بازی تا آخرین لحظه تلاش می کنیم.

کالنیف درباره غیبت "ای جی" بازیکن گالکسی امریکا در این بازی گفت: نبودن او سخت خواهد بود اما مقابل ترکمنستان هم بدون او بازی کردیم و فردا تلاش می کنیم به عنوان تیمی متحد بهترین عملکردمان را ارائه کنیم.