نخستین مدال نقره جهانی تاریخ بانوان تالوکار ووشوی ایران در رده سنی بزرگسالان با تلاش زهرا کیانی به دست آمد.

نخستین مدال نقره جهانی تاریخ بانوان تالوکار ووشوی ایران در رده سنی بزرگسالان با تلاش زهرا کیانی به دست آمد.


در ادامه رقابت های نوبت صبح سیزدهمین دوره مسابقات ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان در جاکارتای اندونزی، زهرا کیانی در تالوی بانوان و در فرم چانگ چوان با امتیاز 9.52 به مدال نقره دست یافت.

این نخستین مدال نقره بانوان تالوکار ایران در رده سنی بزرگسالان مسابقات قهرمانی جهان محسوب می شود.

در همین فرم نماینده روسیه با امتیاز 9.53 به مدال طلا دست یافت و آمریکا با امتیاز 9.48 ، پایین تر از ایران و بر سکوی سوم ایستاد.

زهرا کیانی در حالی با 16 سال سن موفق به کسب این مدال با ارزش شد که نخستین حضور خود در مسابقات جهانی رده سنی بزرگسالان را تجربه می کند.

رضا خلف زاده در فرم چیانگ شو تالوی مردان با امتیاز 9.57 به مقام چهارمی دست یافت.

همچنین سانداکاران تیم ملی ووشوی ایران در نوبت صبح سه شنبه مسابقات ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان برابر حریفان به برتری دست یافتند و راهی مراحل بعد شدند.
جعفر شیرزاد، سجاد عباسی و محسن محمدسیفی مقابل حریفان به برتری دست یافتند.

در یک چهارم نهایی وزن 65 کیلوگرم، جعفر شیرزاد برابر عبدالله رمزی از الجزایر به برتری دست یافت و راهی نیمه نهایی شد تا "جی فو ژی" از چین را پیش روی داشته باشد.

شیرزاد در مراحل قبلی نیز سانداکارانی از آمریکا و فیلیپین را شکست داده بود.

در یک چهارم نهایی وزن 70 کیلوگرم، محسن محمدسیفی باید با نماینده اوکراین مبارزه می کرد که سانداکار اوکراینی در میدان حاضر نشد تا سیفی برنده اعلام شود. وی در دیدارنیمه نهایی با علی القیاصی از اردن مبارزه خواهد کرد. محسن محمدسیفی در دیدارهای قبلی برابر نمایندگانی از انگلیس و ویتنام به برتری رسیده بود.

سجاد عباسی پس از استراحت در دور نخست به مصاف حریفی از برمودا رفت و به راحتی پیروز شد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. وی در این مرحله عصر امروز با حریف قدرتمندی از چین روبرو می شود.

تیم ملی ووشوی ایران تاکنون به 2 مدال نقره با همت فرشاد عربی و زهرا کیانی دست یافته است.

سیزدهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی بزرگسالان جهان با حضور هزار ورزشکار از 82 کشور در جاکارتای اندونزی در حال پیگیری است.