در شرایط موجود فدراسیون بهترین انتخاب را برای تیم ملی انجام داد به طور حتم این انتخاب روی مسائل روحی و روانی تیم نیز تاثیر خود را خواهد داشت.

سرپرست تیم ملی والیبال ایران گفت: در شرایط موجود فدراسیون بهترین انتخاب را برای تیم ملی انجام داد به طور حتم این انتخاب روی مسائل روحی و روانی تیم نیز تاثیر خود را خواهد داشت.


امیر خوش‌خبر افزود: ما برای هدایت تیم ملی 2 گزینه آناستازی و لوزانو را پیش روی خود داشتیم سعی کردیم با توجه به شرایط حاکم بهترین انتخابمان را انجام دهیم.

وی گفت: آناستازی درگیر مسابقات لیگ لهستان بود و زمان آمدنش به ایران به گونه‌ای بود که وی کمتر از 2 هفته می توانست پیش از حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک به ایران بیاید. پس از بررسی‌های لازم بالاخره به این نتیجه رسیدیم که با لوزانو قرارداد همکاری ببندیم. رائول برای آمدن به ایران از خولیوولاسکو سرمربی سابق تیم ملی، مشاوره گرفته بود.

*** پاسور ضعیفی که مربی توانمندی شد

سرپرست تیم ملی والیبال در ادامه افزود: سرمربی آرژانتینی تیم ملی با این که کوتاه قامت است و در دوران بازیگری‌اش پاسور خوبی نبوده اما در مربیگری پله‌های ترقی را خیلی زود و سریع طی کرد و در دنیای حرفه‌ای والیبال معروف شد.

خوش خبر گفت: لوزانو در مربیگری صاحب سبک خاصی است و برخی مباحث تاکتیکی را در اجرا ابداع کرده است. داشتن کرسی در فدراسیون جهانی والیبال و حضور طولانی مدت در لیگ لهستان در شرایطی که والیبال باشگاهی این شرایط به گونه ای است یک مربی نمی‌تواند بیش از حد دوام بیاورد حاکی از این است که انتخاب لوزانو اساسی و زیربنایی بوده است البته ناگفته نماند که این سرمربی در هر کشوری که رفته به نوعی والیبال آن کشور را ساخته است.

لوزانو بازیکنان ایران را به خوبی می‌شناسد

وی با بیان این مطلب افزود: در گذشته و زمان سرمربیگری ولاسکو در تیم ملی، رائول برای مذاکره با باشگاه شهرداری ارومیه یک بار به ایران آمده بود همان موقع بود که ولاسکو می‌گفت؛ اگر وی در لیگ ایران فعال شود منفعتش برای تیم ملی بسیار زیاد است. لوزانوبازیکنان ایرانی و پتانسیل‌های هر یک از آن‌ها را به خوبی می‌شناسد و این مساله کمک بزرگی برایمان خواهد بود.

*** سرمربی کمتر از شاگردانش پول می گیرد

سرپرست تیم ملی والیبال افزود: رائول لوزانو تا پایان المپیک با فدراسیون والیبال ایران قرارداد همکاری بسته است. بعد از آن‌ نیز ماندنش در ایران کنار تیم ملی بستگی به رضایت طرفین دارد.

خوش خبر در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ قرارداد این سرمربی آرژانتینی به اندازه یک بازیکن در لیگ است؟ گفت: خیر، پولی که به لوزانو پیشنهاد شده از حضور یک بازیکن سطح بالا در لیگ برتر کمتر است(خیلی کمتر از یک میلیارد تومان).

*** سی‌چلو ایران را به قطر ترجیح داد

وی افزود: خوآن سی‌چلو به عنوان دستیار حضورش در کنار لوزانو قطعی شده این در حالی است که وی به عنوان سرمربی در تیم والیبال قطر حضور داشته است و آن‌ها هم مایل به نگه‌ داشتن خوآن هستند اما وی به شخصه خود تمایل به همکاری با ایران دارد و به پیشنهاد ادامه همکاری طرف قطری پاسخ منفی داد.

سرپرست تیم ملی والیبال در خصوص دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی گفت: حضور سی‌چلو براساس پیشنهاد فدراسیون بود، طبق نظر لوزانو با توجه به نبود زمان کافی قرار است مربی بدنساز نیز فردی انتخاب شود که مورد تایید سکاندار تیم ملی است و در شرایط کنونی باید فرد خارجی برنامه‌های آماده‌سازی بازیکنان را دنبال کند، به همین منظور قرار است برنامه های بدنسازی بازیکنان در طول لیگ به آن‌ها اعلام شود تا وقتی که اردوهای تدارکاتی آغاز می‌شود آن‌ها از نظر روحی و جسمانی در شرایط مطلوبی باشند.

***‌ 35 روز پرفشار برای رسیدن به بلیط المپیک

خوش‌خبر افزود: بعد از پایان لیگ بازیکنان پس از استراحتی کوتاه تمریناتشان را آغاز خواهند کرد و پس از حدود 35 روز تمرین پرفشار در مسابقات انتخابی المپیک ژاپن حاضر خواهند شد.

وی گفت: لوزانو اوایل آذرماه به ایران خواهد آمد و در کمتر از یک هفته جلساتی را با مسئولان فدراسیون برگزار و امکانات ایران را بررسی می‌کند و سپس به لهستان بازمی‌گردد اما سی‌چلو در ایران خواهد ماند، البته ناگفته نماند که رائول برای دیدن بازی‌های مهم وحساس لیگ به ایران خواهد آمد.

*** خیلی خوش‌بین هستم

سرپرست تیم ملی در طول مدت فعالیتش در والیبال مربیان زیادی را دیده اما وی در مورد حضور رائول لوزانو 59 ساله بسیار خوش‌بین است و با قاطعیت می‌گوید لوزانو می‌تواند تاثیر به سزایی در والیبال ایران داشته باشد.