تیم فوتبال استقلال تهران با شکست تیم قعرنشین فولاد در اهواز به صدر جدول رده بندی رقابتهای لیگ برتر فوتبال ایران بازگشت.

تیم فوتبال استقلال تهران با شکست تیم قعرنشین فولاد در اهواز به صدر جدول رده بندی رقابتهای لیگ برتر فوتبال ایران بازگشت.


تیم استقلال با گل‌های جابر انصاری (57) و پروپجیچ(88) به امتیاز 25 رسید تا بعد از کمتر 24 ساعت دوباره صدرنشین لیگ‌ برتر شود.

در نیمه اول دو تیم بازی محتاطانه ای را به نمایش گذاشتند و نتوانستند موقعیت های خوبی را روی دروازه هم ایجاد کنند. البته استقلال در این نیمه مسلط تر از حریفش بازی کرد و در حساس ترین صحنه بازی آرش برهانی توپ را به تیر دروازه بشاگردی کوبید. با این حال نه استقلال و نه فولاد بازی تماشاگر پسندی را به نمایش نگذاشتند. با توجه به عملکرد ضعیف بازیکنان دو تیم احتمالا هم اسکوچیچ و هم مظلومی تغییراتی را در ترکیب خود انجام خواهند داد.

دقایق حساس:

دقیقه 19: سانتر خرسندنیا با اشتباه سجاد شهباززاده در جایگیری از دست رفت.

دقیقه 23 : سانتر شهباززاده آرش برهانی را در موقعیت تک به تک قرار داد اما او شوتش را به تیر دروازه زد.

دقیقه 28 : سانتر میلاد فخرالدینی به جابر انصاری رسید، او پاسش را به برزای داد و او یک فرصت عالی را با بی دقتی خراب کرد.

دقیقه 41: سانتر فشنگچی به حسین ابراهیمی رسید اما شوت او به پای حنیف عمران زاده خورد و حتی به دروازه نزدیک هم نشد.

دقیقه 47 : حرکت عالی یعقوب کریمی و سانتر او را جبر انصاری با یک ضربه چکشی با اختلاف کم به بیرون زد.

دقیقه 54: شوت امیرحسین فشنگچی از پشت محوطه جریمه به راحتی در دستان مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه 62: سجاد شهباززاده در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفت اما خروج بشاگردی اجازه نداد دروازه فولاد برای بار دوم باز شود.

دقیقه 66: ساسان انصاری روی اشتباه بازیکنان استقلال در جا گیری با رحمتی تک به تک شد اما ضربه اش را به بالای دروازه زد.

دقیقه 80: فرشید اسماعیلی از خروج دروازه بان استفاده کرد و شوتش به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 84: میلاد فخرالدینی توپ را لو داد و بازهم ساسان انصاری در موقعیت تک به تک توپ را به بیرون زد تا بهترین موقعیت فولاد برای زدن گل از دست برود.

اعتراض ادامه دار دراگان اسکوچیچ سرمربی فولاد روی گل دوم استقلال منجر به اخراج او از کنار زمین شد.

سپاهان با استیماچ به جمع مدعیان بازگشت

در هفته دوازدهم مسابقات فوتبال، دسته برتر باشگاه های کشور جام خلیج فارس تیم فولادمبارکه سپاهان مقابل مهمانش نفت تهران 2بر یک به پیروزی رسید.در این بازی مهدی شریفی در دقیقه 47 و هادی عقیلی در دقیقه 90 از روی نقطه پنالتی برای سپاهان و علی قربانی در دقیقه 36 برای نفت تهران گلزنی کرند.علیرضا فغانی داور این دیدار به حبیب گردانی، رسول نویدکیا، میلاد سرلک، علی کریمی از سپاهان و سعید لطفی از نفت تهران کارت زرد نشان داد.

نیمه اول این بازی با حملات همه جانبه سپاهان و دفاع نفت در تمام نقاط زمین از جمله یک سوم دفاعی سپاهان آغاز شد و نفت تهران با بهره گیری از ضد حملات توانست گل اول بازی را به ثمر برساند.البته سپاهان برای جبران گل خورده کمتر از 10 دقیقه زمان می‌خواست تا در آخرین دقایق نیمه نخست بازی را به تساوی بکشاند.سپاهان در نیمه دوم بسیار بهتر از نیمه نخست کار کرد و فشار بیشتری روی دروازه نفت وارد کرد اما آنها در استفاده از موقعیت‌های زیادی که به دست آوردند ناموفق بودند تا اینکه در دقیقه 90 روی یک حرکت زمینی به پنالتی دست یافتند و این هادی عقیلی بود که با گل کردن پنالتی طلسم شش هفته ناکامی سپاهان را شکست.سپاهان با این پیروزی 20 امتیازی شد و به رده چهارم جدول صعود کرد و نفت تهران هم با 12 امتیاز در رده دوازدهم جدول قرارگرفت.

سایپا ،ملوان را شکست داد

تیم سایپا با عبور از ملوان انزلی در رده چهارم جدول رده بندی لیک برتر قرارگرفت.

شاگردان مجید جلالی درادامه رقابت های هفته دوازدهم لیک برتر فوتبال امروز مقابل تیم ملوان انزلی قرارگرفته و این تیم را با نتیجه 2 بر یک شکست دادند. ابراهیم صادقی در دقیقه 67 و علی زینالی در دقیقه 77 برای تیم سایپا گلزنی کرد و سه امتیاز ارزشمند این دیدار را برای تیمشان به ارمغان آوردند.برای تیم ملوان نیز سیاوش حق نظری در دقیقه 79 گلزنی کرد اما مانع از شکست تیمش نشد تیم سایپا با کسب هر سه امتیاز این دیدار 20 امتیازی شد و به رده چهارم جدول رده بندی لیک برتر صعود کرد این چهارمین شکست تیم ملوان انزلی در پانزدهمین دوره رقابت های لیک برتراست. پیام حیدری این دیدار را که در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شد قضاوت کرد او به سهیل رحمانی و حسین ماهینی بازیکنان تیم ملوان و علی زینالی وابراهیم صادقی بازیکنان تیم سایپا کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد .

تیم فوتبال صبای قم برابر ذوب آهن اصفهان در خانه متوقف شد

تیم فوتبال صبای قم در هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور جام خلیج فارس امروز برابر ذوب آهن اصفهان به تساوی بدون گل رسید تا دو رده در جدول سقوط کند.در این دیدار که عصر امروز در ورزشگاه یادگارامام قم برگزار شد، تلاش دو تیم برای گشودن دروازه ها بی نتیجه بود و موقعیت ها با بی دقتی مهاجمان راهی به دروازه نبرد و دو تیم امتیارات را تقسیم کردند.شاگردان علی دایی با این تساوی نوزده امتیازی شدند و با دو رده سقوط در جایگاه ششم ایستادند و ذوبی ها هم امتیاز بیست را در جدول لیگ برتر فوتبال برای خود ثبت کردند و به لطف تفاضل گل بهتر در جایگاه سوم باقی ماندند.این دیدار با حضور دو هزار تماشاگر برگزار شد.

تیم فوتبال پدیده خراسان با یک گل از سد راه آهن تهران گذشت

از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال باشگاههای ایران امروز پدیده خراسان در مشهد به مصاف راه آهن تهران رفت که این دیدار با تک گل محمدعلی مردانی در دقیقه چهار به نفع تیم میزبان به پایان رسید.با این پیروزی پدیده 16 امتیازی شد و موقتا به رده هشتم جدول صعود کرد تا منتظر برگزاری سایر بازی ‌ها بماند، راه آهن هم با این شکست کماکان 10 امتیازی باقی ماند.این مسابقه از ساعت 14 و 45 دقیقه با قضاوت امید سعیدفر در ورزشگاه ثامن مشهد آغاز شده بود.تیم پدیده دوشنبه 3 آذر به مصاف تیم ذوب آهن اصفهان می رود.

توقف تراکتورسازی برابر سیاه جامگان

دیدار دو تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و سیاه جامگان مشهد از هفته دوازدهم لیک برتر با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. این دیدار با حضور 9 هزار تماشاگر درورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز برگزار شد.بازیکنان تیم تراکتورسازی در این دیدار بازی بی هدفی را به نمایش گذاشتند و با وجودی که فرصت هایی برای گلزنی داشتند با بی دقتی نتوانستند گلی به ثمر برسانند. در این بازی موعود بنیاد فر به غلامرضا عنایتی - امیز تیزرو و بهروزافشارفروغی از سیاه جامگان کارت زرد نشان داد .سعید قاسمی و علی اکبر نوری کمک های بنیادفر در این دیدار بودند. تراکتورسازی با این نتیجه با 15 امتیاز در رده 10 جدول جای گرفت.تراکتورسازی در هفته سیزدهم لیک برتر باید به دیدار ملوان بندرانزلی برود.استقلال خوزستان هم در تنها بازی روز پنجشنبه با یک گل گسترش فولاد تبریز را شکست داده بود.فردا در آخرین بازی این هفته پرسپولیس میزبان استقلال اهواز است.