نواب نصیرشلال ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان در هشتاد و یکمین دوره رقابت های جهانی وزنه برداری حذف شد.

نواب نصیرشلال ملی پوش دسته ۱۰۵ کیلوگرم کشورمان در هشتاد و یکمین دوره رقابت های جهانی وزنه برداری در هیوستن آمریکا ، با سه بار ناکامی در مهار وزنه های ۲۲۰ ، ۲۲۳ و ۲۲۶ کیلوگرم از گردونه رقابت ها حذف شد.


الکساندر زایچکف جانشین ایلیا ایلین اسطوره قزاق ها با ثبت مجموع 421 کیلوگرم عنوان قهرمانی جهان را در این دسته کسب کرد تا قزاق ها در وزن سنتی خود نشان طلا را این بار هم از دست ندهند.

10 وزنه بردار دیگر از روسیه (2وزنه بردار) لهستان (2 وزنه بردار) اوکراین (1وزنه بردار) ارمنستان (1 وزنه بردار) لیتوانی (1 وزنه بردار) قزاقستان (1 وزنه بردار) کره جنوبی ( 1 وزنه بردار) لهستان (1 وزنه بردار) و ازبکستان هم ( 1 وزنه بردار) در این دسته حضور داشتند که در سالن جرج براون هیوستن با هم رقابت کردند.

نصیرشلال در نخستین حرکت خود برای آغاز حرکت یکضرب وزنه 181 کیلوگرمی را انداخت تا چشم به حرکات دوم و سوم خود داشته باشد، ملی پوش کشورمان در دومین حرکت خود با قدرت همین وزنه یعنی 181 کیلوگرم را در مرتبه دوم مهار کرد تا خیال کادرفنی و خود او برای انتخاب سومین وزنه اش در حرکت یکضرب راحت شود.

توکلی در سومین انتخاب خود برای نواب وزنه 186 کیلوگرم را درنظر گرفت تا ملی پوش کشورمان در این حرکت از رقبای خود جا نماند اما نصیرشلال اگرچه این وزنه را خیلی سبک روی دست خود کشید اما در زیرگیری از این وزنه نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد تا این وزنه از دست او رها شده و در حرکت یکضرب فقط وزنه 181 کیلوگرمی برای ملی پوش 105 کیلویی کشورمان ثبت شود. نصیرشلال در پایان این حرکت در جایگاه ششم قرار گرفت.

مدال طلا ، نقره و برنز حرکت یکضرب هم به ترتیب با ثبت رکوردهای (191، 192 و 186 کیلوگرم) به وزنه برداران ازبکستان، قزاقستان و ارمنستان ) رسید.

اما در رقابت دوضرب دسته 105 کیلوگرم نصیرشلال در نخستین حرکت خود پس از انتخاب وزنه 220 کیلوگرمی برغم کشیدن وزنه روی سینه خود نتوانست در حرکت قیچی کارش را تکمیل کند تا نخستین حرکت دوضرب برای او خطا اعلام شود، نصیرشلال در حرکت دوم خود وزنه 224 کیلوگرم را هم انداخت تا حساسیت کار برای ماندن یا حذف این وزنه بردار از گردونه مسابقات جهانی تنها به حرکت پایانی او وابسته شود؛ نصیرشلال اما بار دیگر با اضافه کردن وزنه خود و ارتقاء آن به وزنه 227 کیلوگرمی نفس را در دل تک تک ایرانی های حاضر در سالن حبس کرد تا اتفاقی که همه از آن ترس داشتند رخ دهد؛ نواب در این حرکت هم نتوانست وزنه 227 کیلویی را بالای سرش مهار کند تا ضمن اعلام خطای او در این حرکت، شوکی دیگر بر پیکره تیم ملی وزنه برداری که در این پیکارها به عنوان گزینشی بازی های المپیک حضور یافته است وارد شود؛ نصیرشلال سومین وزنه بردار کشورمان بود که از گردونه رقابت های جهانی حذف شد.

در این حرکت دیوید بچانیان روس با ثبت وزنه 231 طلایی شد، وزنه بردار قزاق ها با 230 کیلوگرم به عنوان دومی رسید و وزنه بردار لیتوانی با 226 کیلوگرم سوم شد. در مجموع هم وزنه بردار قزاق ها با 421 کیلوگرم قهرمان دسته 105 کیلوگرم شد، دیوید بجانیان روس با 411 دوم شد و وزنه بردار کشور لیتوانی با 405 کیلوگرم درمجموع بعنوان سومی جهان دست پیدا کرد.