در این هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال دیدار تیم‌های شهرداری ارومیه و شهرداری تبریز از حساسیت بالایی برخوردار است.

هفته نهم لیگ برتر والیبال یکشنبه هشتم آذر با برگزاری شش دیدار در شهرهای تهران (دو بازی)، ورامین، ارومیه، بندرعباس و اردکان پیگیری می‌شود.


در این هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال دیدار تیم‌های شهرداری ارومیه و شهرداری تبریز از حساسیت بالایی برخوردار است.

این بازی نه تنها از نظر فنی حائز اهمیت است بلکه جنبه حیثیتی نیز دارد و بازیکنان 2 تیم برای به رخ کشیدن قدرت والیبالی خود در برابر یکدیگر حاضر خواهند شد.

شاگردان سید عباسی که تاکنون جایگاه صدرنشینی را با 22 امتیاز به نام خود ثبت کرده‌اند حتی اگر نتیجه این بازی خانگی را هم به حریف واگذار کنند تاثیری در بالانشینی آن‌ها نخواهد داشت و ارومیه‌ای‌ها همچنان به عنوان قدرت برتر جدول دور رفت خودنمایی می‌کنند.

شاگردان عادل بناکار نیز که در برابر گنبدی‌‌‌ها برد مقتدرانه‌ای را تجربه کردند از نظر روحی شرایط خوبی دارند و برای ارتقاء جایگاهشان تا مکان دومی جدول رده بندی تلاش خواهند کرد.

*** مشهدی‌ها در دیار بادگیرها

تیم والیبال ثامن الحجج در این هفته از مسابقات در اردکان مقابل تیم آرمان ورزشی این شهر صف‌آرایی خواهد کرد.

شاگردان جبار قوچان‌نژاد که بازی خانگی هفته هفتم خود را مقابل بندرعباسی‌ها با کسب سه امتیاز به پایان رسانده بودند این بار خود را برای مصاف با تیمی باید آماده کنند که از نظر جنگندگی و دریافت شرایط خوبی دارد. در طول بازی های گذشته شاگردان نادر قاضی تا ثانیه‌های پایانی دیدار حتی در صورت باخت صددرصد برای گرفتن یک پوئن جنگیدند.

هواداران اردکانی که تاکنون حضور پرشوری در بازی‌های خانگی تیم والیبال آرمان ورزشی داشتند چندین بار مورد تشویق سازمان لیگ فدراسیون والیبال قرار گرفته‌اند.

تیم والیبال آرمان اردکان در صورت برد سه امتیازی می‌تواند در جدول رده بندی جایگاه دهمی‌اش را تا مکان هشتمی ارتقاء دهد.

*** نخستین بازی آملی‌ها در پایتخت

تیم والیبال کاله آمل برای نخستین بار در لیگ برتر امسال در تهران به مصاف تیم بانک سرمایه خواهد رفت.

شاگردان بهروز عطایی که هفته گذشته مقابل ارومیه ای ها در سکوت محض نتیجه را واگذار کردند این هفته در تهران هم مقابل ستاره های بانکی کار سختی را در پیش دارند و باید برای حفظ جایگاه پنجمی خود از جان و دل مایه بگذارند.

*** خودروسازان به دنبال ارتقاء صعود یک پله ای

تیم والیبال پیکان که بعد از بازگشت از برزیل تمامی هفته ها را با برگزاری 2 بازی سپری کرده است ، می توان خسته ترین تیم نیم فصل نخست لیگ عنوان کرد.

شاگردان پیمان اکبری تاکنون به خوبی توانستند مقابل حریفان خود قد علم کنند و با یک بازی کمتر نسبت به دیگر تیم های حاضر و کسب 16 امتیاز جایگاه سوم جدول رده بندی را به خود اختصاص دهد.

در صورتی که خودروسازان این هفته مقابل گنبدی های جوان سه امتیاز کامل را به دست آورند می توانند جایگاهشان را یک پله ارتقا دهند.

از طرفی تیم والیبال بازرگانی جواهری گنبد در طول هفته های اخیر نه تنها نتوانسته نتیجه خوبی را به دست آورد بلکه با بدشانسی مصدومیت هم روبرو بوده است و عظیم جزیده سرمربی این تیم، وفا زیتونلی مهره کلیدی خود در پست دریافت را به علت مصدومیت از دست داد و تا پایان فصل در اختیار ندارد.

*** ورامینی ها میزبان قعرنشینان

تیم والیبال صالحین ورامین در این هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور در سالن شهید گل عباسی میزبان تیم قعرنشین گوهر کویر زاهدان است.

ورامینی ها که در مورد باخت مقابل تیم سایپا در تهران حرف و حدیث های زیادی را مبنی بر اشتباهات داور مسابقه به راه انداختند این بار در خانه به مصاف زاهدانی هایی می روند که تا اینجای کار از رسیدن به برد مقابل حریفانشان محروم بوده اند.

شاید برخی ها این بازی را یک طرفه و راحت تصور کنند اما شواهد امر حاکی از آن است که هیچ تیمی در لیگ امسال در حاشیه امنیت نیست و رقباء برای رسیدن به برد باید تمامی توان خود را به کار گیرند.

تیم متین با 12 امتیاز در جایگاه هفتم جدول است و در صورت پیروزی صعود دو پله ای برای این تیم در پایان این هفته متصور خواهد بود.

*** نارنجی پوشان در بندرعباس

تیم والیبال سایپا در این هفته بعد از یک برد خانگی در بندرعباس به مصاف تیم آلومینیوم المهدی این شهر خواهد رفت.

شاگردان جوان ناصر شهنازی تاکنون در برابر حریفانشان با انگیزه بالا حاضر شده اند و تاکنون گرفتن پوئن از بازیکنان این تیم کار راحتی نبود با توجه به این مساله عبدالرئوف بستگانی و شاگردانش در خانه خود با وجود بهره بردن از حمایت تماشاگران پرشور بندرعباسی کار راحتی را در پیش ندارند.

بندرعباسی ها تاکنون با کسب پنج امتیاز جایگاه یازدهمی جدول رده بندی را به خود اختصاص داده اند، این در حالی است که نارنجی پوشان 10 امتیازی روی پله هشتم ایستاده اند.