کاراته کا سنگین وزن کشورمان در فینال با شکست دادن حریف آذربایجانی بر سکوی قهرمانی لیگ جهانی کاراته وان ژاپن ایستاد.

کاراته کا سنگین وزن کشورمان در فینال با شکست دادن حریف آذربایجانی بر سکوی قهرمانی لیگ جهانی کاراته وان ژاپن ایستاد.


در آخرین مرحله لیگ جهانی کاراته وان که به میزبانی شهر اوکیناوای ژاپن با شرکت 207 کاراته کا از 38 کشور جهان برگزار شد، سجاد گنج زاده در وزن 84+کیلوگرم امروز به مصاف حریفان رفت.

گنج زاده ابتدا حریفی از چین تایپه را 7 بر یک برد، در ادامه موفق شد کونیشی شینتارو ژاپنی را یک بر صفر شکست دهد و راهی دور پایانی شود.

گنج زاده در فینال مقابل شاهین آتاموف آذربایجانی دارنده مدال نقره و برنز جهان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با رای داوران برنده میدان شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

پورشیب نقره ای شد


نماینده وزن ۸۴-کیلوگرم کاراته ایران در فینال لیگ جهانی کاراته وان مغلوب حریف کشور میزبان شد و به مدال نقره رسید.

در آخرین مرحله لیگ جهانی کاراته وان که به میزبانی اوکیناوای ژاپن در حال پیگیری است، ذبیح اله پورشیب در وزن 84-کیلوگرم ابتدا نماینده نیوزلند را یک بر صفر مغلوب کرد، در دومین مبارزه کوکی کاماگوچی از ژاپن را با همین نتیجه از پیش رو برداشت.


در سومین دیدار به مصاف حریفی از صربستان رفت و پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه، با رای داوران در هانتی پیروز میدان اعلام شد و به فینال راه یافت.

در فینال پورشیب مقابل ریتارو آراگای ژاپنی نایب قهرمان جهان و دارنده چندین عنوان قهرمانی در آسیا رفت و با نتیجه 6 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره این وزن دست یافت.