دور یک هشتم نهایی فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 16 - 2015 دوشنبه 23 آذر در مقر یوفا در نیون سوئیس قرعه کشی می شود.

مثلث آنلاین :دور یک هشتم نهایی فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در فصل 16 - 2015 دوشنبه 23 آذر در مقر یوفا در نیون سوئیس قرعه کشی می شود.
به گزارش یوفا ، در این مرحله 16 تیم صعود کننده از دور گروهی در دو گروه سید بندی شدند که دیدارهای رفت این دور روزهای سه شنبه 27 و چهارشنبه 28 بهمن ، سه شنبه 4 و چهارشنبه 5 اسفند برگزار خواهد شد.دیدارهای برگشت نیز سه شنبه 18 و چهارشنبه 19 اسفند و سه شنبه 25 و چهارشنبه 26 اسفند برگزار می شود.
در این مرحله تیم های سید های همسان با هم روبرو نخواهند شد.همچنین تیم های دو کشور اوکراین و روسیه به علت اختلافات سیاسی اخیر با هم روبرو نمی شوند.تیم های سید نخست در بازی برگشت یک هشتم نهایی میزبان خواهند بود.
سید بندی این رقابت ها به شرح زیر است :
* سید یک (سرگروه ها) : رئال مادرید ، آتلتیکومادرید و بارسلونا (قهرمان دوره قبل) اسپانیا ، وولفسبورگ و بایرن مونیخ آلمان ، منچسترسیتی و چلسی انگلیس و زنیت سن پترزبورگ روسیه
* سید دو (تیم های دوم گروه ها) : پاری سن ژرمن فرانسه ، آیندهوون هلند ، بنفیکا پرتغال ، یوونتوس و رم ایتالیا ، آرسنال انگلیس ، دینامو کیف اوکراین و خنت بلژیک
دیدار فینال نیز 28 مه در سن سیرو میلان برگزار خواهد شد.این در حالیست که برای دومین فصل پیاپی دو تیم میلان و اینتر در این رقابت ها جایی ندارند.