نخست‌وزیر سابق پاکستان گفت، عاملان گروگان گرفتن پسرش در ازای آزادی وی خواستار آزادی چندین تن از زندانیان القاعده شده‌اند.

نخست‌وزیر سابق پاکستان گفت، عاملان گروگان گرفتن پسرش در ازای آزادی وی خواستار آزادی چندین تن از زندانیان القاعده شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "یوسف رضا گیلانی"، نخست وزیر سابق پاکستان گفت، به صورت تلفنی و به مدت هشت دقیقه با علی حیدر، پسرش که گمان می‌کند در جایی در افغانستان نگه داشته شده، صحبت کرده است. افراد مسلح مه سال 2013 میلادی علی حیدر گیلانی را گروگان گرفتند.

یوسف رضا گیلانی گفت: ظاهرا حال پسرم خوب است. گروگان‌ گیرها خواستار آزادی تعدادی از عوامل القاعده، فرزندان و زنانشان شده‌اند. من پیشتر این مساله را با رئیس جمهور افغانستان مطرح کرده‌ام و قرار است این موضوع را با مقامات پاکستانی پیگیری کنند.

یوسف رضا گیلانی که بین مارس 2008 و آوریل 2012 میلادی به عنوان نخست وزیر فعالیت کرده، در سال 2009 حملات نظامی گسترده‌ای را علیه پایگاه‌های طالبان در دره سوات و وزیرستان جنوبی رهبری کرد.

در همین حال روز یکشنبه فیلم ویدئویی دیگری از سوی شبه‌نظامیان منتشر شد که یک گردشگر چینی را که سال گذشته میلادی توسط شبه‌نظامیان متحد طالبان در پاکستان ربوده شده بود، نشان داد. وی در این فیلم از دولتش خواست تا در مساله آزادی‌اش کمک کند و درخواست‌های آدم ربایان را بپذیرد.

یک گروه شبه‌نظامی مرتبط با طالبان موسوم به "ارتش فولادین" این فیلم را در اختیار خبرگزاری آسوشیتدپرس قرار داد. گمان می‌رود فرد گروگان گرفته شده در این فیلم "هونگ زودونگ"، عکاس چینی است که مه سال 2014 میلادی ربوده شد.

هنوز دولت و مقامات چین و همچنین سفارتخانه‌ این کشور در اسلام آباد در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.