دوازدهمین دوره رقابت های فوتبال جام باشگاه های جهان ۲۰۱۵ امروز در یوکوهامای ژاپن ادامه یافت و تیم سانفرس هیروشیما با برتری بر قهرمان آسیا سوم شد.

دوازدهمین دوره رقابت های فوتبال جام باشگاه های جهان ۲۰۱۵ امروز در یوکوهامای ژاپن ادامه یافت و تیم سانفرس هیروشیما با برتری بر قهرمان آسیا سوم شد.


نتیجه و برنامه این رقابت ها به شرح زیر است :

** یکشنبه 29 آذر :

* رده بندی :

سانفِرِس هیروشیما ژاپن 2 - 1 گوانگجو اِوِرگرانده چین

- برای سانفرس ، دوگلاس بازیکن برزیلی در دقایق 70 و 83 گلزنی کرد تا تک گل دقیقه 4 پائولینیو ستاره برزیلی تیم گوانگجو بی اثر شود.

* برنامه فینال :

ریورپلاته آرژانتین - بارسلونا اسپانیا (ساعت 13:30 - ورزشگاه بین المللی یوکوهاما)

- قضاوت این دیدار را علیرضا فغانی از ایران با کمک رضا سخندان و محمد رضا منصوری بر عهده خواهند داشت.

در جدول گلزنان جام باشگاه های جهان ، لوئیز سوآرس از بارسلونا با 5 گل در صدر است و سوکاسا شیوتانی و دوگلاس از تیم سانفرس هیروشیما و پائولینیو از تیم گوانگجو اور گرانده چین با 2 گل در رده مشترک دوم قرار دارند.

در تاریخ جام باشگاه های جهان تیم بارسلونا با 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی رکورد دار است و تیم کورینتیانس برزیل نیز 2 بار قهرمان شده است.

در دوره قبل در سال 2014 که در مغرب برگزار شد تیم های رئال مادرید ، سن لورنزو آرژانتین و اوکلندسیتی نیوزیلند اول تا سوم شدند.

از ایران تا کنون تیم سپاهان اصفهان در سال 2007 در این رقابت ها شرکت کرده است که پس از پیروزی 3 - 1 بر وایتاکره یونایتد نیوزیلند در دور پلی آف ، در یک چهارم نهایی 1 - 3 مغلوب اوراوا ردز ژاپن شد و از دور مسابقات کنار رفت.

دوره بعدی جام باشگاه های جهان نیز سال 2016 به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد.