مهدی مهدوی کیا می گوید:«کلید رفتن ما به المپیک، گذر از ژاپن است.»

مهدی مهدوی کیا می گوید:«کلید رفتن ما به المپیک، گذر از ژاپن است.»

به گزارش وبسایت نود و به نقل از خبرآنلاین ، مهدی مهدوی‌کیا باثبات‌ترین بازیکنی بود که حدود ۱۳ سال در بوندس‌لیگا‌ بازی کرد. «کیا» که دو بار حسرت المپیکی شدن با تیم امید را چشیده در خصوص دیدار پیش‌ روی کشورمان با تیم ژاپن حرف‌های جالبی می‌زند. کاپیتان اسبق پرسپولیس در خصوص حضور لوبانف هم حرف زده و به سؤالات خبرورزشی پاسخ می‌دهد.

* در خصوص دیدار با ژاپن و قرعه‌ای که تیم ما با آن مواجه شد چه صحبتی دارید؟

من متأسفانه بازی‌ها را نمی‌بینم و فقط توانستم گل‌ها را ببینم. قرعه سختی به تیم ما خورده و رویارویی با ژاپن، دیدار راحتی نخواهد بود چون ژاپن یکی از قدرت‌های آسیا بوده و هست ولی ما همیشه مقابل تیم‌های شرق آسیا راحت‌تر بازی کرده‌ایم و من امیدوارم این مانع بزرگ را از سر راهمان برداریم چون کلید رفتن ما به المپیک، گذر از ژاپن است. ان‌شاءا... که این اتفاق هم برای تیم ما رخ خواهد داد و بازیکنان‌مان با شایستگی و اقتدار به المپیک صعود خواهند کرد.

* به المپیک می‌رسیم؟

امیدوارم ما بعد از سالیان سال به المپیک راه پیدا کنیم، آرزویی که خود من دو بار با بازی در تیم المپیک نتوانستم به آن برسم و در حسرت حضور در المپیک ماندم. صعود به المپیک جهش بزرگی در فوتبال ما به وجود خواهد آورد و ما به المپیک صعود خواهیم کرد تا طلسم نزدیک به چهار دهه نرفتن به این بازی‌ها شکسته شود.

* فکر نمی‌کنید رویارویی با کره شمالی، قرعه راحت‌تری برای تیم امید ایران بود؟

ژاپن در چند سال گذشته خیلی روی فوتبال خودش سرمایه‌گذاری کرده و قطعاً حریف سختی برای ما خواهد بود اما به هر حال نباید در حال حاضر که با قرعه ژاپن مواجه شده‌ایم بحث اول شدن یا دوم شدن در گروه‌مان و رویارویی با تیم‌های دیگر را پیش بکشیم و تمام فکرمان را به ژاپن معطوف کنیم. ژاپن تیمی است که هر سه بازی‌اش را پیروز شده؛ موضوعی که نشان می‌دهد آنها تیمی بسیار قوی، خوب و سازمان یافته هستند. در سوی دیگر هم تیم ما، تیمی خوب و تهاجمی نشان داده که از بازیکنان بسیار خوبی بهره می‌برد. بازیکنان تیم ملی امید ما اکثراً در تیم‌هایشان بازیکنان خوب و قابل اتکایی هستند.

* در مورد ترابی، ستاره این روزهای تیم امید چه صحبتی دارید؟

از همان بازی اول که کروش، ترابی را دعوت کرد او بازیکن خوب و تأثیرگذاری نشان داد. ترابی خیلی خوب بازی کرده اما به نظرم نباید فقط او را ستاره تیم امید دانست چون تمامی بازیکنان، خوب و در کارهای تیمی موفق بوده‌اند.

* در مورد لوبانف، دروازه‌بان ازبکستانی که برانکو او را به خدمت گرفته چه نظری دارید؟

من متأسفانه شناختی از لوبانف ندارم اما قطعاً برانکو شناخت کافی از این دروازه‌بان داشته و به توانایی‌هایش ایمان دارد و بی‌جهت او را انتخاب نکرده است.

* فکر می‌کنید لوبانف بتواند به خوبی از دروازه پرسپولیس حفاظت کند؟

برانکو نشان داده مربی‌ای است که انتخاب‌هایش درست است و بی‌گدار به آب نمی‌زند با این شناخت، قطعاً برانکو در مورد لوبانف هم ریسک نکرده و با در نظر گرفتن همه جوانب دروازه‌بان ازبکستانی را به خدمت گرفته است. پرسپولیس در لیگ چند سالی است که قهرمان نشده و سال‌های سختی را سپری کرده است به همین دلیل امیدوارم امسال با استفاده از برانکو، بازیکنان خوب و حمایت هوادارانش بعد از گذشت چند سال قهرمان شود و طرفداران پرشمارش را شاد کند.

* در مورد فوت رضا احدی چه صبحتی دارید؟

از بچگی طرفدار پرسپولیس بودم و رضا احدی در استقلال بود من بازی‌های ایشان را خوب به خاطر دارم. احدی بازیکنی خیلی خوب و تکنیکی بود. ایشان یکی از بااخلاق‌ترین فوتبالیست‌های ما بودند. آدم‌های خوب هم زود کوچ می‌کنند. زمانی که به پرسپولیس آمدم یک سال در خدمت آقای احدی بودم؛ احدی انسانی شریف و بااخلاق بود. واقعاً از درگذشت آقای احدی خیلی متأسف و متأثر شدم، هر چند که این تأسف‌ها فایده‌ای ندارد، چون وقتی انسان‌های شریف می‌میرند ما به یادشان می‌افتیم. دور زدن دور استادیوم و... خیلی دردناک است. به خانواده احدی و جامعه فوتبال تسلیت می‌گویم. متأسفانه دست اجل یکی دیگر از خوب‌های ما را برد امیدوارم در زمان زنده بودن قدر پیشکسوتان و کسانی که سال‌ها برای تیم ملی امیدمان زحمت کشیده‌اند را بدانیم و به یادشان باشیم.

* در پایان حرف‌هایتان چه توصیه فنی برای تیم امید دارید؟

من توصیه خاصی ندارم چون مربیان تیم امید مسلماً برنامه‌های زیای دارند و آنالیز دقیقی روی این تیم انجام داده‌اند. به نظرم کار تیمی خوب بزرگترین حسن تیم ملی ماست و ما با اتکا به این موضوع می‌توانیم حتی مقابل ژاپن هم سربلند از میدان خارج شویم.