مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال عربستان واکنش تندی به مصاحبه اخیر حسن غفاری داشت و سخنان تند و شیطنت آمیزی را بر زبان آورد.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال عربستان واکنش تندی به مصاحبه اخیر حسن غفاری داشت و سخنان تند و شیطنت آمیزی را بر زبان آورد.

حسن غفاری عضو سابق کمیته‌ انتقالی فدراسیون فو‌تبا‌ل در گفت‌وگویی که داشت AFC را به جانبداری از سعودی‌ها در قضیه اختلاف ایران با عربستان متهم کرد و گفت‌وگویی تفصیلی را در این زمینه انجام داد.

سخنانی که غفاری بر زبان آورد بازتاب زیادی در رسانه‌های عربستانی داشت و آنها را به واکنش واداشت.

طلال آل شیخ، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال عربستان در گفت‌وگویی که با روزنامه الریاضیه داشت، گفت: از سخنانی که غفاری بر زبان آورد اصلا تعجب نکردیم. عادت کرده‌ایم از سوی ایران چنین رفتارهایی را مشاهده کنیم. فدراسیون فوتبال عربستان بر اساس شواهد و مدارک سخن می‌گوید و می‌خواهیم و همه کشورها می‌دانند که در مشهد و تهران در ماه ژانویه گذشته چه برخوردی با هیئت‌های دیپلماتیک عربستانی شد.

او مدعی شد: ایرانیها به سفارت ما در تهران حمله کردند. آیا الان باید از آنها انتظار داشته باشیم که امنیت کاروان‌های ورزشی ما را تامین کنند؟ آنها نمی‌توانند امنیت ما را تامین کنند.

او درباره متهم کردن AFC و شیخ سلمان بن ابراهیم به جانبداری از سعودی‌ها گفت: رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و افراد ذی ربط در AFC برای تصمیم‌گیری در این زمینه نیازی به پول ندارند. قضیه ما با ایران مثل روز روشن است.