علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از اضافه شدن جایزه «باربد» به ساختار جشنواره موسیقی فجر پیرامون برخی از اتفاقات اخیر حوزه موسیقی توضیحاتی را ارائه داد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از اضافه شدن جایزه «باربد» به ساختار جشنواره موسیقی فجر پیرامون برخی از اتفاقات اخیر حوزه موسیقی توضیحاتی را ارائه داد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری این دوره از جشنواره گفت: خوشبختانه روند برگزاری جشنواره موسیقی فجر امسال به گونه ای بود که میزبان کیفیت گروه های شرکت کننده نسبت به دوره های قبلی از درجه بالاتری برخوردار بود و به نظر می آید گروه های موسیقی به نشاط جدیدی دست پیدا کردند که این فضا می تواند در دوره های بعدی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اضافه شدن جایزه «باربد» به ساختار جشنواره موسیقی فجر نیز توضیح داد: اضافه شدن جایزه باربد که برای اولین بار در ساختار جشنواره موسیقی فجر قرار گرفته یکی از کارهای ارزنده ای است توسط مسوولان برگزاری این رویداد طراحی شده بود و امیدوارم اجرای چنین طرحی در سال های بعد نیز ادامه پیدا کند. به هر ترتیب نیروهای جوانی که در جشنواره موسیقی فجر امسال وارد میدان شدند، یکی از اتفاقات ارزشمند جشنواره های هنری در کشور هستند . همین موضوع برای اینده موسیقی ایران نیز نوید بخش است.

وی افزود: در نقشه راهی که برای برگزاری جشنواره موسیقی فجر پیش بینی شده پیشکسوتان نیز وارد کار شده اند و همراه با جوانان شرایطی را فراهم کردند که در برگیرنده اتفاقات مبارکی در عرصه موسیقی است به هر حال حضور این عزیزان امری لازم و ضروری است که ضامن رشد و تعالی همین هنرمندان جوانی است که چه در جشنواره و چه در ساختارهای دیگر عرصه فرهنگ و هنر حرف هایی برای گفتن دارند.

جنتی درباره لغو تعدادی از کنسرت های جشنواره موسیقی فجر نیز گفت: برخی از هنرمندان از جمله شجاعت حسین‌خان تا حد زیادی محافظه کاری کرد که به دلیل ماجرای مصوبه کنگره آمریکا به ایران نیامد. به هر حال مقامات آمریکایی هم رسما اعلام کردند که خیلی به مصوبه کنگره آمریکا مبنی بر محدویت ویزا مقید نیستند. وقتی بازرگانان را از قانون استثنا کردند حتما هنرمندان را نیز در این استثنا قرار می دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش پایانی صحبت های خود در پاسخ به سوال دیگری مبنی اتفاقات اخیر خانه موسیقی گفت: من امیدوارم این فضای به وجود آمده در خانه موسیقی با کمک خود هنرمندان هرچه سریع‌تر حل و فصل شود کما اینکه اصولا هنرمندان روحیه لطیفی دارند و برخی از مواقع برخی از اتفاقات باعث رنجش آنها می شود.