مراسم بدرقه و وداع با قاسم هاشمی‌نژاد از مقابل منزل این نویسنده و منتقد فقید برای خاک‌سپاری پیکر او در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

مراسم بدرقه و وداع با قاسم هاشمی‌نژاد از مقابل منزل این نویسنده و منتقد فقید برای خاک‌سپاری پیکر او در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

صبح روز یکشنبه 15 فروردین‌ماه مراسم بدرقه قاسم هاشمی‌نژاد با حضور آشنایان و تعدادی از اهل فرهنگ و هنر از مقابل منزل او در خیابان بهار برگزار شد. البته پیکر هاشمی‌نژاد در بهشت زهرا (س) بود بنابراین حاضران ساعتی در مقابل منزل او گرد هم آمدند و به بازماندگانش تسلیت گفتند. آن‌ها در ادامه برای خاک‌سپاری پیکر این نویسنده و منتقد به بهشت زهرا (س) رفتند.

یونس تراکمه، احمد پوری، علیرضا رئیسیان، شهاب مقربین، محمود معتقدی، اسدالله امرایی و علی‌اکبر شیروانی (تدوین‌گر کتاب گفت‌وگوهای قاسم هاشمی‌نژاد) از حاضران در مراسم بدرقه هاشمی‌نژاد بودند.

به گزارش ایسنا، قاسم هاشمی‌نژاد از روز دوم فروردین‌ماه به علت عفونت ریه در بیمارستان شریعتی تهران بستری بود و 13 فروردین‌ماه درگذشت.

هاشمی‌نژاد متولد سال 1319، نویسنده، منتقد و روزنامه‌نگار بود. او از دهه 40 در مطبوعات نقد می‌نوشت و در سال 1358 رمان پلیسی «فیل در تاریکی» را منتشر کرد.

نمایش منظوم اثر تی. اس. الیوت (تهران: نشر مرکز)، بشنو، آدمک! از ویلهلم رایش (تهران: انتشارات کتاب ایران - چاپ دوم: انتشارات نیلوفر)، خوابگران از ریموند چندلر (تهران: انتشارات کتاب ایران) و من منم: کتابی درباره خودکاوی اثر راتان لعل، از آثار ترجمه‌ای او است.

همچنین خیر النساء، سیبیّ و دو آینه، رساله در تعریف و تبیین و طبقه‌بندی قصه‌های عرفانی، سرود رستگاری و در ورق صوفیان از دیگر آثار قاسم هاشمی‌نژاد هستند.