توجه هنرپیشه مطرح هالیوودی به دریاچه ارومیه آن قدر عجیب و غیرمنتظره بود که ایرانی های همیشه در صحنه را برای تشکر و اظهارنظر به صفحه اینستاگرام دی کاپریو کشاند.

توجه هنرپیشه مطرح هالیوودی به دریاچه ارومیه آن قدر عجیب و غیرمنتظره بود که ایرانی های همیشه در صحنه را برای تشکر و اظهارنظر به صفحه اینستاگرام دی کاپریو کشاند.

تا لحظه نگارش این گزارش بیش از 50 هزار کامنت زیر پست دی کاپریو به ثبت رسیده که بسیاری از آن ها توسط ایرانی ها و حتی به زبان فارسی ثبت شده است!

انتشار خبر توجه دی کاپریو به دریاچه ارومیه، واکنشهای کاربران خبرآنلاین را به دنبال داشت. یکی از کاربران به تشکر ایرانی ها از دی کاپریو اشاره کرده و گفته: اتفاقا من رفتم تو صفحش...همه ایرانیا تشکر کرده بودن ازش.

فرد دیگری در همین رابطه نوشت: ایرانیا دارن تو صفحه ش خودکشی میکنن از بس قربون صدقش رفتن. منفجر شد اینستاش. دی کاپریو وقتی ببینه اشک شوق میریزه

یک مخاطب هم که خوشحال از این توجه بود نوشت: بازم به غیرت خارجیها متاسفانه هم وطن ای ایرانیمون واسه دریاچه ما نه تنها نگران نیستن بلکه ...

یکی از کاربران هم درباره این هجوم به صفحه اینستاگرام این طور نظر داده است: فقط حرف بد نیست که. هزاران نفر به صفحه دی کاپریو رفتند و از بذل توجه دی کاپریو تشکرکردند . یعنی فکر نکنم مردمِ کوچک ترین و فقیرترین کشورهای دنیا هم اینقدر عقده جلب توجه و حقارت داشته باشند .

فردی نظری متفاوت داده و این طور از دی کاپریو تشکر کرده است: من اول از اون خانمی که ایشون رو مطلع کرده تشکر میکنم

باریکلا....کارتون حرف نداشت....بعدش از استاد دیکاپریو....مچکرم .

یکی از مخاطبان درباره این که چرا دی کاپریو این پست را گذاشته نوشت: لئو فعال محیط زیست بوده و هست. حتى سخنرانى اسکارش رو هم به گرمایش زمین اختصاص داد.

در تایید این کامنت فرد دیگری گفته: محیط زیست که دیگه ربطی به سیاست نداره وحداقلش اینه که ارومیه رو خودمون خراب کردیم نه امریکا.

فردی هم از مردم خواهش کرده که زیر این پست نه تشکر کنند و نه فحش بدهند؛ فقط اگر نظری دارند بنویسند و بس.

در این بین حضور دلواپس ها هم به چشم می خورد. در یکی از کامنت ها آمده: ما احتیاجی به نگرانی هنر مندانی که فاقد اخلاق هستند نداریم... که این کامنت هم بازخوردهای زیادی داشت.

بودند نظراتی هم که روی مشکل دریاچه ارومیه تمرکز داشتند و صرفا درباره این عمل دی کاپریو ثبت نشده بودند. در یکی از این کامنت ها آمده: الان دارن کار میکنن، البته خیلی دیره و نتیجه زمان بر ... ویرون کردن سریعه اما آباد کردن....

با این که تا به لحظه نگارش این نوشتار دی کاپریو بعد از پست دریاچه ارومیه باز هم پست گذاشته اما همچنان آن پست لایک می خورد و به تعداد کامنت هایش افزوده می شود!