یکی از مدیر سابق شبکه جم از استثمار جنسی کارمندان این رسانه توسط مدیر جم تی‌وی، نگاه تحقیرآمیز او به کارمندان و سرنوشت شوم آنها پرده برداشت.

عابد رنگ‌آمیز، مدیر شبکه جم شعبه مالزی افشاگری مدیر سابق شبکه جم/ کارمندان زن ناگزیر از نزدیکی با مدیران +فیلم
به این مطلب امتیاز دهید
0%100%
عابد رنگ‌آمیز مدیر سابق شبکه جم در مالزی سکوت خود را در خصوص این شبکه شکست.

رنگ آمیز درباره آغاز فعالیت خود با جم تی وی گفت: جم می خواست تاسیس بشود و من جزو اولین نفراتی بودم زمانی که هنوز تلویزیون بالا نیامده بود، شروع به همکاری کردم و در اکثر دفاتر جم فعالیت داشتم.

این مدیر معزول درباره نگاه مدیر اصلی این شبکه به رسانه و نوع مدیریت نیروهایش گفت: دو خصوصیت اساسی جم این است که اولا سعید کریمیان نگاهش روی کار مدیا فقط و فقط بیزنس است و ثانیا در سیستمی که آقای کریمیان به لحاظ کارمندی چیده مشکل بزرگش این است که همه کارمند ها را به جان هم انداخته است.

عابد رنگ آمیز با اشاره به موفقیت اتفاقی شبکه در زمان وضعیت متزلزل فارسی وان افزود: شاید رسیدن شان به این موقعیت شانسی باشد من شاهد بوده ام که چطور این شبکه با یکی دو سریال وبصورت یهویی و اتفاقی بیننده گرفت، یکدفعه تلفن ها زنگ خورد، هم نشستند پای آن، البته فارسی وان هم یه نیمچه زمین خورده بود در آن شرایط دقیقا شد نقطه پرش جم.

این مدیر سابق با بیان اینکه کارمندان زن ناگزیر از داشتن رابطه غیراخلاقی با مدیران هستند، ماهیت بیمارگونه شبکه را چنین تشریح کرد: اینها آن چیزهایی است که نشان می دهد این گونه شبکه ها سرطانی و از درون بیمارند، ببینید ویترین قشنگ است اما داخل مغازه که می روی بو های بدی می آید. بدتر از همه بیماری های جنسی است که وجود دارد. مدیران و روسایی که من می دیدم، کارمندان دختر باید با آنها نزدیکی داشته باشن. از این بین از ده تا زن یکی برگزیده تر می شود و او را تصمیم گیرنده می کنند، می رود توی اتاق آقای کریمیان می گوید فلان است، او را شیر می کند می اندازد به جان ماها، چیزهایی که واقعا خنده دار است. کارهایی که توی مدرسه هم از مد افتاده، مثلا می آمد جلوی دخترا، شخصیت مرا خورد و خمیر می کرد تا قدرتش را به آن دختر نشان دهد که بله دیدی عابد را له کردم حالا شب با هم بریم فلان.

وی درباره برخورد تند مدیران با نیروها هم گفت: مدیرانی که شمشیر را از رو بسته اند تا هر طور شده به تو بفهمانند هر چقدر هم که باعث پیشرفت تلویزیون ما بشوی هیچی نیستی. متاسفانه بچه هایی مثل ما میدانی را به این افراد می دهند و به میدانی می روند که دارد به سمت شان شلیک می شود.

رنگ آمیز در حقوق و مزایا و امنیت شغلی کارمندان رده های مختلف "جم تی وی" نیز گفت: الان کارگران کشتی حقوق شان از کارمندان سعید کریمیان بیشتر است. ما می دونیم دارد اون تو چه اتفاقی می افتد چون توی کاریم. در بزرگترین شبکه های خارج از کشور از لحاظ مالی و اینترتیمنتی، تو از فردایت خبر نداری، هر آنچه در طول همکاری در دست توست یا در رایانه توست همیشه نان استاپ 24 ساعته توی کامپیوترها بک آپ داشت و جدا نگهداری می شد صبح با قیافه ات حال نمی کرد می گفت نمی خواهم باشی و هر روزی که آن آدم مرا نخواهد می تواند بپیچاند چون هیچ قرار دادی نیست.

وی با ترسیم وجه بیرونی و داخلی این شبکه پخش فیلم و سریال های غیراخلاقی و هشدار به کسانی که قصد پیوستن به آن را دارند، ادامه داد: این خیلی مساله مهمی است حالتی را ایجاد کرده اند خیلی ها از بیرون نگاه می کنند اگر بروند در جم کار کنند چقدر خوشبخت اند یعنی فکر می کنند می روند پشت آن سریال ها مثلا زندگی کنند. نمی دانند اول فحش می خورند، حسادت می بینند و هزار اتفاق دیگر را شاهدند.

مدیر سابق بخش مالزی شبکه جم در انتها با اسف بار خواندن وضعیت کارمندان و تلاش آنها برای فرار و رهایی از این شبکه اظهار داشت: الان جم چهارصد و اندی کارمند دارد، از این تعداد آمار دارم 350 نفرشان درخواست پناهندگی داده اند به آمریکا، یعنی فقط دارند وقت می گذرانند یه پول تو جیبی می گیرند که فقط وقت فرارشان برسد.