«خانه نیما» در نوشهر به همت مؤسسه مردم‌نهاد نیما و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را آغاز کرد.

نیما یوشیج

مدیر مؤسسه مردم‌نهاد فرهنگی هنری نیما در آیین آغاز به‌کار خانه شعر، ادب و اندیشه نیما یوشیج در نوشهر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نیما به عنوان مظهر نو شدن در ساحت اندیشه تلقی می‌شود، اظهار کرد: نیما یوشیج در دوره بازگشت ادبی یک گام به جلو برداشت و این امر موجب تمایز وی شد.

میثم زندی با اشاره به اینکه نیما در حوزه‌های مختلف صاحب‌نظر بود و تأثیرات شگرفی هم از خود به جای گذاشت، افزود: سال‌ها قبل دفتر مؤسسه مردم‌نهاد فرهنگی نیما یوشیج در نوشهر راه‌اندازی شد و توانست گام‌های خوبی را بردارد.

او در ادامه بیان کرد: شهرت نیما در حوزه شعر و ادبیات است و بسیار علاقه‌مند بودیم تا در این حوزه به نیما پرداخته شود. در این راستا با شهروندان حوزه شعر و ادب نوشهر نسبت به برگزاری نشست‌های هفتگی شعر، ادب و اندیشه نیما به جمع‌بندی رسیدیم.

زندی با بیان اینکه نیما متعلق به تمام فرهنگ ایران است، گفت: با همکاری دوستان تصمیم به راه‌اندازی «خانه نیما» گرفته شد و این امر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری خوب شاعران و هنرمندان محقق شد.

او با تاکید بر اینکه ایجاد و فعالیت شب نیما و خانه نیما در همه شهرهای ایران از آرزوهای اعضا است متذکر شد: در شعر و ادبیات استان مازندران ظرفیتی وجود دارد که می‌تواند شعر و ادبیات کشور را هدایت کند.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس نیز در این مراسم اظهار کرد: فرهنگ مظلوم و مهجور است، نسبت به آن غفلت شده و نیاز است بیشتر به آن پرداخته شود.

قاسم احمدی لاشکی با بیان اینکه فرهنگ فقط تنها متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد نیست و همه دستگاه‌ها باید به حوزه فرهنگ توجه کافی داشته باشند، گفت: مصوبه‌ای در مجلس ارائه شد که همه دستگاه‌ها باید یک درصد اعتبارات خود را در حوزه فرهنگ و ورزش هزینه کنند و امید است در آینده این مصوبه به یک تکلیف برای دستگاه‌ها تبدیل شود تا شاهد رشد و توسعه بیشتر فرهنگ باشیم.